• Informacje na temat:

  alternatywne źródła energii polska

Artykuły na temat: alternatywne źródła energii polska
 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.

 • Odnawialne źródła energii po nowemu

  Energetyka wiatrowa i fotowoltaika wyhamowały - z wielokrotnie opisywanych i znanych przyczyn. Rząd wyszedł z alternatywną koncepcją klastrów energii. Ministerstwo Energii liczy "na szereg pomysłów, na które urzędnik by nigdy nie wpadł".

 • Realna szansa na obniżenie kosztów energii

  Dzięki liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce liczba podmiotów posiadających koncesję na obrót energią wzrosła już do ponad 400. Większa konkurencja to szansa na niższe ceny.

 • Energia z Niemiec zagraża Polsce i innym krajom

  Niemcy inwestują w rozbudowę farm wiatrakowych, ale zaniedbują rozbudowę infrastruktury sieci przesyłowych. Nadwyżek produkcji energii pozbywają się u sąsiadów. Ci mają tego dość i grożą blokadami, pisze "Die Welt".

 • Więcej rynku, więcej problemów na rynku energii

  Systematycznie przybywa odbiorców zmieniających dostawcę energii, mnożą się nowe produkty - to dobra strona rynku. Zła: rośnie liczba nieuczciwych sprzedawców.

 • Pompa ciepła - cena, zastosowanie, zasada działania

  Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są pompy ciepła wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ich zastosowanie może być korzystne z finansowego punktu widzenia. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii, określić jak działa pompa ciepła, a także ustalić orientacyjny koszt jej wykonania.

 • Zarząd Europejskiego Funduszu Energii S.A. informuje, iż w dniu 1 lipca 2015r. dokonał przejęcia 100% udziałów spółki Govena Lighting sp. z o.o. z siedzibą...

 • Polska będzie się promować w Astanie

  W czerwcu rozpocznie się EXPO w Kazachstanie. Polska będzie promować krajową gospodarkę poprzez energetykę.

 • 7 mitów polskiej energetyki węglowej

  Dokument "Polityki energetycznej Polski do roku 2050" w zdawkowy sposób odnosi się do głównych problemów polskiej polityki energetycznej, sprawiając wrażenie, że w podstawowym wariancie polski energy-mix dalej będzie opierać się na węglu. Problem Polski jest dwojaki - nie mamy tanich źródeł energii a węgiel będzie zaraz obłożony kosztami certyfikatów CO2. Ponadto, nie możemy obciążać konsumentów

 • Elektrownia jądrowa w Polsce? Czy są alternatywy?

  Choć ewentualna budowa elektrowni jądrowej w Polsce to melodia dalekiej przyszłości, nie cichnie debata o zasadności takiej inwestycji. Porównywane są koszty energetycznych przedsięwzięć i ich bezpieczeństwo.