• Informacje na temat:

  aluminium cena

Artykuły na temat: aluminium cena
 • 10 sposobów na szybką gotówkę

  ...jednorazowo zarobić 200-480 zł. Włosy farbowane również można spróbować sprzedać, lecz ich cena jest średnio o połowę niższa niż włosów nigdy niefarbowanych. Wypełnij ankietę i SPRAWDŹ ZAROBKI(...) zajęciem dochodowym, lecz niesie ze sobą pewne ryzyko. Ceny za konkretne metale różnią się od siebie dość znacząco. Za kilogram aluminium uzyskanego z pustych puszek (ok. 50-70 sztuk) dostać można ok...

 • Perspektywy dla surowców dobre, zwłaszcza dla aluminium i złota - NN IP TFI

  - Perspektywy dla rynku surowcowego na dalszą część 2017 r. są pozytywne - powiedział Koen Straetmans, strateg NN Investment Partners TFI. Jego zdaniem, aluminium i złoto można traktować jako najatrakcyjniejszą klasę surowcowych aktywów inwestycyjnych. Dodał również, że poprawiły się perspektywy dla rynku ropy naftowej.

 • KE zapowiada działania odwetowe wobec USA za cła na stal i aluminium

  Komisja Europejska zapowiada działania odwetowe w odpowiedzi na amerykańskie cła na stal i aluminium. Bruksela w najbliższych dniach ma przedstawić propozycje w tej sprawie. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w przyszłym tygodniu wprowadzi taryfy, by pomóc firmom, które - jak tłumaczył - ucierpiały w wyniku niesprawiedliwych umów handlowych.

 • W bieżącym roku nastroje inwestorów na rynku aluminium są bardzo zróżnicowane. Jeszcze w kwietniu na wykresie tego metalu widać było dynamiczny ruch w górę, który w ciągu zaledwie kilku tygodni podniósł ceny aluminium na LME z okolic 2000 USD za tonę do ponad 2500 USD za tonę. Później jednak było już tylko gorzej, a notowania aluminium spadały, jeszcze latem docierając z powrotem w okolice 2000

 • Na początku marca świat obiegła informacja o planach Stanów Zjednoczonych, dotyczących wprowadzenia wysokich ceł na stal i aluminium. To kolejny krok USA w stronę protekcjonizmu w handlu międzynarodowym, który zresztą wpisuje się w politykę ochrony rodzimego przemysłu prowadzoną przez Donalda Trumpa.

 • Obserwowanie handlu w środku długiego weekendu na GPW nie należy do czynności specjalnie inspirujących. Jednak fakt ostatnich wydarzeń w skali globalnej czynił perspektywę pierwszej czerwcowej sesji na GPW nieco bardziej interesującą.

 • Uważamy, że wyniki Grupy będą wspierane przez wzrost cen aluminium r/r i utrzymującą się dobrą koniunkturę w UE. Dodatkowo uruchomienie nowych mocy produkcyjnych wpłynie na osiągnięcie rekordowych wyników w br.

 • Chiny mocno zaszkodziły cenom metali

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają w reakcji na słabe dane o handlu zagranicznym Chin. Tanieją też inne metale przemysłowe - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 1,7 proc. Rezerwy walutowe Chin wyniosły w lutym 3,2 bln USD i były niższe o 28,6 mld USD niż w styczniu.

 • Spadek popytu w chińskiej gospodarce uderza w rynki surowcowe. W skali ostatniego roku aluminium straciło już 18 proc. na wartości, a miedź jest tańsza o ponad 27 procent. Spowolnienie w Państwie Środka jest odczuwalne także przez światowych producentów. Wartość rynkowa amerykańskiego giganta Alcoa jest dziś o połowę niższa niż w styczniu 2015 roku. Podobne straty notuje KGHM.

 • Ceny cukru spadły najbardziej. Co jeszcze taniało najszybciej?

  Spośród surowców najbardziej w pierwszym półroczu staniał cukier. Europejscy rolnicy mają więc powód do zmartwień. W dalszej kolejności największe spadki dotyczyły aluminium i palladu.