• Informacje na temat:

  amancio ortega

Artykuły na temat: amancio ortega
 • Najbogatszy człowiek świata: Zmiana na pozycji lidera

  Jak donosi magazyn "Forbes", hiszpański miliarder Amancio Ortega, twórca odzieżowej marki Zara, wyprzedził Billa Gatesa i znajduje się na szczycie listy najbogatszych ludzi świata.

 • Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi na świecie bezapelacyjnie rządzi Bill Gates. 60-letni amerykański gigant branży informatycznej zarobił w ubiegłym roku 75 miliardów dolarów. Pozostałe miejsca na podium zajęli - według magazynu "Forbes" - Amancio Ortega oraz Warren Buffet.

 • 82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych

  82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy najbiedniejsza połowa ludzkości nic nie otrzymała - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

 • Nieruchomości - miliarderzy zbili na nich fortuny

  Nieruchomości są nie tylko preferowaną formą lokowania kapitału przez najbogatszych ludzi na świecie, ale też sporo fortun stworzonych zostało dzięki działalności deweloperskiej, zakupom ziemi czy budynków. Taki wniosek płynie z analizy listy najbogatszych ludzi na świecie, którą przygotował Forbes. Z tego zestawienia wynika bowiem, że nieruchomości były głównym źródłem majątku dla aż 157 z listy 1828 miliarderów z całego globu.

 • Bill Gates znów najbogatszy na świecie

  Bill Gates znów najbogatszy na świecie. Bloomberg wycenił fortunę twórcy i współwłaściciela Microsoftu na 72 miliardy 700 milionów dolarów.

 • Osobom wierzącym jest łatwiej w biznesie

  Wspólną cechą Romana Kluski, Jan Kulczyka, Bernarda Arnault, Amancio Ortegi, Carlosa Slim Helú, czy też braci Albrecht, jest nie tylko ogromny majątek. Wszyscy są również osobami wierzącymi. - Wiara pomaga w życiu, a biznes to życie. Tym, którzy czują, że nie są sami, łatwiej osiągnąć sukces - mówi Dariusz Sikorski, mówca motywacyjny i doradca biznesu.

 • Tam nie znajdziesz żadnego Polaka

  Agencja informacyjna Bloomberg podała swoją listę najbogatszych ludzi świata. Na jej czele, podobnie jak w amerykańskim magazynie "Forbes", jest Meksykanin Carlos Slim Helu (branża telekomunikacyjna).

 • Producent ekskluzywnej odzieży śmieje się z kryzysu

  W Europie szaleje kryzys, lecz niektórym ludziom dobrze się powodzi, skoro producent ekskluzywnej odzieży w I połowie roku miał zarobek lepszy rok do roku aż o 32 procent.

 • Czterech Polaków na liście najbogatszych ludzi świata

  Meksykanin, Amerykanin i Hiszpan są najbogatszymi ludźmi na świecie. Magazyn Forbes opublikował doroczną listę miliarderów. Jest wśród nich czterech Polaków.

 • Rosyjscy multimiliarderzy pójdą po śladach Mojżesza

  Rosyjscy miliarderzy zamierzają wziąć udział w nietypowej pielgrzymce do Jerozolimy. Wspólnie z grupą biznesmenów z innych krajów Europy chcą pieszo przejść przez pustynię szlakiem biblijnego Mojżesza.