• Informacje na temat:

  amber gold afera

Artykuły na temat: amber gold afera
 • Warszawski Sąd Apelacyjny wyraził zgodę na postępowanie grupowe 167 poszkodowanych klientów spółki Amber Gold, którzy wystąpili z pozwem przeciwko Skarbowi...

 • Afera Amber Gold: Dlaczego klienci stracili oszczędności?

  Miały być gigantyczne zyski, bez ryzyka i z gwarancją w złocie, a skończyło się na największej aferze finansowej w Polsce. Teraz sprawą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza. Czy można było tego uniknąć? Jak można bezpiecznie inwestować w złoto? I czy Amber Gold inwestowało w złoto?

 • Dzięki temu Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła kontrolować wszystkie firmy, co do których istnieje podejrzenie, że gromadzą pieniądze klientów. Ma to zapobiec podobnym aferom, jak ta z Amber Gold. Lepiej mają być także chronieni klienci firm oferujących pożyczki, tzw. „chwilówki”. Takie firmy nie będą mogły prowadzić działalności, jeśli nie uzyskają wpisu do specjalnego rejestru...

 • Afera Amber Gold nadal czeka

  Sąd Najwyższy odmówił przeniesienia procesu do innego sądu, o co wnosił gdański sąd. Według SN powodem przeniesienia nie może być krytyka wobec gdańskiego sądu jako rzekomo nierzetelnego.

 • Biznes musi dokonać zwrotu w kierunku wartości

  ...finansowy wyhodował aferę Amber Gold. - Banki zajmowały się sprzedawaniem produktów. To oczywiście przynosiło określone rezultaty, ale też doprowadziło do różnego rodzaju negatywnych zjawisk...

 • Zapomniane Amber Gold

  Minęły już ponad dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.

 • ...o przestępstwie. Sprawdź, czy nie figuruje tam firma, której chcesz powierzyć swoje oszczędności. Na stronie Komisji znajdowały się m.in. ostrzeżenia przed parabankiem Amber Gold  na długo przed tym, nim okazało...

 • Afera Amber Gold: Skarb Państwa wypłaci oszukanym Polakom pół miliarda złotych?

  Posłowie chcą udowodnić, że ws. Amber Gold zawiodły organy publiczne. Efekt może być taki, że odpowiedzialność odszkodowawczą poniesie Skarb Państwa.

 • Państwo nierychliwe po Amber Gold

  Po dwóch latach od afery Amber Gold wciąż nie ma ustawy ograniczającej działalność podobnych parabanków. "Puls Biznesu" przypomina, że lekiem na to, by nie pojawiła się kolejna piramida finansowa, miało być wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych.

 • Chojnacki: Wywóz leków to afera większa niż Amber Gold

  Sytuacja jest nienormalna. Jestem oskarżony o przestępstwo urzędnicze za to, że śmiałem kontrolować aptekę - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Adam Chojnacki, lubuski wojewódzki inspektor farmaceutyczny.