• Informacje na temat:

  amerykanin najbogatszy

Artykuły na temat: amerykanin najbogatszy
 • Oto najbardziej absurdalne sposoby zarabiania pieniędzy

  ...roku Amerykanin Jason Sadler postanowił przekonać wybrane firmy do płacenia mu za noszenie koszulek z ich logiem. W ramach umowy Sadler miał również rozmawiać z napotkanymi ludźmi i przekonywać ich(...) czasie musiał on zatrudnić kilku osób, które przywdziewały firmowe t-shirty. Dziś Jason Sadler zarabia ponad 500 tysięcy dolarów rocznie. Królowa kartonów Zhang Yin jest jedną z najbogatszych...

 • Nieruchomości - miliarderzy zbili na nich fortuny

  Nieruchomości są nie tylko preferowaną formą lokowania kapitału przez najbogatszych ludzi na świecie, ale też sporo fortun stworzonych zostało dzięki działalności deweloperskiej, zakupom ziemi czy budynków. Taki wniosek płynie z analizy listy najbogatszych ludzi na świecie, którą przygotował Forbes. Z tego zestawienia wynika bowiem, że nieruchomości były głównym źródłem majątku dla aż 157 z listy

 • Leniwy Niemiec, robotny Grek

  Amerykanin, Grek - 56 proc., Niemiec - 91 proc., a Norweg - 135 proc. (Stany Zjednoczone są zawsze punktem odniesienia w tego typu badaniach). Więcej w serwisie ZBOKU.PL No dobrze, ale...

 • Luksus w czasach zagłady

  Apokalipsa nadchodzi zawsze. Każda epoka zaklina swój własny kres, każdy mierzy się z wizją końca. Choć największa fortuna nie jest w stanie wybawić nas od ostateczności, z pewnością zwiększa szanse na przetrwanie. W oczekiwaniu najgorszego najbogatsi inwestują w luksusową samoobronę. Jaka jest cena ich bezpieczeństwa, czy można kupić sobie dożywotnią gwarancję?

 • Dochód podstawowy - utopia czy recepta na uzdrowienie kapitalizmu?

  Debacie towarzyszącej problemowi grupy społecznej określonej mianem prekariatu towarzyszy idea wprowadzenia tzw. dochodu podstawowego. Czym jest i czy jest to dobre rozwiązanie?

 • Czy NSA stworzyła bitcoin?

  National Security Agency (NSA) twórcą bitcoina? Absurdalne, prawda? A gdyby ktoś przed czerwcem 2013 r., przed ujawnieniem rewelacji Edwarda Snowdena, ogłosił, że NSA podsłuchuje prywatne telefony przywódców ważnych i - o zgrozo! - zaprzyjaźnionych państw, z jaką reakcją by się spotkał? Z jednoznaczną: to bzdura! Może więc lepiej nie wydawać kategorycznych sądów w dzisiejszym skomplikowanym i coraz bardziej nieprzewidywalnym świecie. Czy NSA stworzyła bitcoina? W naszej ocenie to wątpliwe,...

 • Od 10 lat William (Bill) Gates jest w rankingu magazynu "Forbes" najbogatszym Amerykaninem. We wrześniu jego majątek szacowano na 46 mld USD. Nie musi zatem rozsyłać CV w poszukiwaniu pracy, od polityki raczej stroni i stąd jego życiorys da się streścić w kilku zdaniach. Zwłaszcza że całe jego dorosłe życie to Microsoft.

 • Czterech Polaków na liście najbogatszych ludzi świata

  Meksykanin, Amerykanin i Hiszpan są najbogatszymi ludźmi na świecie. Magazyn Forbes opublikował doroczną listę miliarderów. Jest wśród nich czterech Polaków.

 • Buffett przez krach wyprzedził Gatesa

  Warren Buffett, miliarder, inwestor giełdowy, jest najbogatszym Amerykaninem - właśnie wyprzedził Billa Gatesa na zaktualizowanej liście 400 najbogatszych obywateli USA, publikowanej przez magazyn "Forbes".

 • W Norwegii żyje się najlepiej

  Gdzie na świecie żyje się najprzyjemniej? W Norwegii, Islandii, Australii, Irlandia oraz Szwecji. Najbogatsi są Luksemburczycy (ponad 69 tys. dolarów na głowę) i Amerykanie. Najdłużej żyją Japończycy. A co z Polską? Lokujemy się pod koniec trzeciej dziesiątki na 177 sklasyfikowanych państw. Niby nieźle, ale od rozwiniętych krajów dzieli nas gigantyczna odległość.