• Informacje na temat:

  amerykańska armia

Artykuły na temat: amerykańska armia
 • Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym. Inżynierowie poszukiwani na Dolnym Śląsku

  Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych.

 • PGZ zacieśnia współpracę z Bell Helicopter

  Polska Grupa Zbrojeniowa i amerykańska spółka z grupy Textron INC - Bell Helicopter podpisały list intencyjny dotyczący realizacji programu "Kruk". Dokument zakłada współpracę przy realizacji programu dostarczenie śmigłowców uderzeniowych dla polskiej armii.

 • Są świetnie wykształceni. Pracują na kolei i w supermarketach

  ...amerykańska sieć supermarketów, obecna także w Kanadzie. Jak mówił PAP w nieoficjalnej rozmowie wysoki rangą menedżer tej firmy, w USA Wal-Mart deklarował zatrudnienie kilkudziesięciu tysięcy byłych...

 • Nowa moneta kolekcjonerska: 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej

  Narodowy Bank Polski wprowadza dziś do obiegu monetę srebrną o nominale 10 zł "100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej".

 • Informatycy zamiast agentów

  ...zatrudniają już całe armie informatyków. Korea Północna szkoli w Rosji i Chinach cyberarmię, dużo nowocześniejszą i groźniejszą niż ich armia konwencjonalna. Rozwój technologii komputerowych...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  Rodzisz się w Ugandzie. W wieku 7 lat wraz z matką - Francuzką - i ojcem - Chińczykiem - przeprowadzasz się na paryskie imigranckie przedmieścia. Tam, jako nastolatek, pomagasz somalijskim uchodźcom przystosować się do życia w nowym kraju. Rozumiejąc okrucieństwo konfliktów zbrojnych w Afryce, zaciągasz się do armii, gdzie przez następne 5 lat rozprowadzasz szczepionki w miejscowych hospicjach. Wiesz, że do niesienia pomocy poszkodowanym dzieciom również na innych frontach niezbędne jest...

 • Jak zarobić na amerykańskiej armii?

  Obecność amerykańskich żołnierzy w Europie Środkowej i Wschodniej jest szansą na sukces dla przedsiębiorców. Wraz z lokalizacją wojsk USA na danym terytorium, pojawia się także popyt na usługi świadczone Amerykanom.

 • Gospodarka potrzebuje pracowników niewykwalifikowanych. Roboty tego (prędko) nie zmienią

  ...wymyślono do dziś (a przecież to globalny  biznes , wart ok. 17 mld dol.). Amerykańska firma Harvest CROO Robotics pracuje nad takim sprzętem, ale idzie jej jak po grudzie: prototypy zbierają zaledwie ok. 50(...), bliskość - może człowiekowi zaoferować wyłącznie drugi człowiek. Nie da się ich wyuczyć na studiach. A właśnie tego potrzebować będzie rosnąca  armia  osób starszych. W Polsce ok. 9 mln osób ukończyło...

 • Szydło: Stawiamy na sprzęt dla armii produkowany w Polsce

  Stawiamy na to, by sprzęt dla polskiej armii produkowany był w Polsce; zapraszamy do Polski zagranicznych inwestorów, chcemy, by tu budowali nowoczesne firmy - mówiła w poniedziałek w zakładach PZL-Świdnik S.A. premier Beata Szydło.