• Informacje na temat:

  analityk finansowy

Artykuły na temat: analityk finansowy
 • Zawód: Analityk wszechmogący

  Pańskie oko Analitykiem kredytowym może zostać każdy kto skończył jakieś studia - wszystko jedno jakie. Na tych stanowiskach trafić można na magistra WF-u, filozofa, polonistę, mikrobiologa, archeologa, oceanografa? "Zatrudnimy analityka kredytowego, wymagania: studia wyższe, znajomość języków obcych (?)" itd. - tyle zwykle można przeczytać w ogłoszeniach o pracę. Najcenniejsi są oczywiście...

 • Inwestorzy mogą być zainteresowani "certyfikatami mieszkaniowymi" - analitycy

  - Certyfikaty, które mają być wydawane w ramach programu Mieszkanie plus, mogą spotkać się z zainteresowaniem inwestorów; to jednak zależeć będzie m.in. od ich oprocentowania - uważają analitycy.

 • ​Maszynki do produkcji bankowców. Branża finansowa szkodzi gospodarce?

  ...w 2012 roku, po przeanalizowaniu sektorów finansowych w 21 krajach świata, ekonomiści udowodnili, że w momencie, gdy zatrudnienie w tej branży zaczyna przekraczać poziom 3,9 proc. siły roboczej(...) finansowych nie przyspiesza wzrostu gospodarczego. Sektor finansowy konkuruje bowiem z innymi gałęziami gospodarki o zasoby ludzkie" - czytamy w raporcie. Po drugie, boom kredytowy osłabia to, co uważane...

 • Analitycy: złoty pozytywnie zareagował na decyzję agencji Moody's

  Złoty pozytywnie zareagował na informację agencji Moody's dot. ratingu Polski - ocenili w poniedziałek analitycy. Ich zdaniem polska waluta nie ma jednak przestrzeni do dalszego umacniania się, będzie raczej tracić w związku z zagrożeniami na rynkach światowych. Ok. godz. 11 w poniedziałek euro kosztowało 4,37 zł, dolar - 3,86 zł, frank szwajcarski - 3,96 zł.

 • Brexit może kosztować City 30 tys. stanowisk; wygrać może m.in. Warszawa

  ...​- Wielka Brytania może stracić przez wyjście z UE 30 tys. miejsc pracy w sektorze finansowym - wyliczyli analitycy brukselskiego think tanku Bruegel. Zyskać mogą na tym centra kapitałowe na kontynencie; wśród potencjalnych wygranych może być też Warszawa.

 • Obniżki stóp NBP zmniejszą zyski polskich banków. Analitycy radzą, by wstrzymać się z inwestowaniem w nie do przyszłego roku

  Mimo że polskie banki są w bardzo dobrej kondycji, inwestowanie pieniędzy w ich akcje staje się ryzykowne. Obniżanie przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych może pogorszyć dobre tegoroczne wyniki sektora, a wyceny są już wysokie.

 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Ropa z Arabii popłynie do Lotosu? - To prztyczek w nos Rosjanom - mówią analitycy

  Grupa Lotos rozważa możliwość porozumienia się z Arabią Saudyjską w sprawie dostaw ropy. Zwłaszcza, że Saudowie od ubiegłego roku dają Europejczykom lepsze ceny. Według analityków, to dobre posunięcie, pozwalające na dywersyfikację dostaw.

 • Eksperci: Brexit uderzy w niemiecki rynek pracy

  ...gospodarczy". Wystąpienie negatywnych skutków dla niemieckiej gospodarki "zależy od skali zakłóceń na rynkach finansowych" - uważa analityk Allianzu. Przez dwa lata kolejne lata wyjście Wlk. Brytanii z Unii(...) bezrobocia. - Dla niemieckiego wzrostu jest to jasny sygnał - uważa analityk DZ Banku Michael Holstein. - O tym, w jakim stopniu Brexit odbije się na niemieckim rynku pracy zależy, w jego opinii...

 • Analityk: Duże problemy finansowe Naftohazu

  Analityk Standard Banku, Tim Ash, twierdzi, że finanse ukraińskiego Naftohazu są w dramatycznym stanie.