• Informacje na temat:

  analityk systemowy zarobki

Artykuły na temat: analityk systemowy zarobki
 • Zarobki w IT: Tworzenie aplikacji i programowanie. Ile wynoszą pensje?

  .... Opracowywaniem wymogów dla rozwijania aplikacji zajmuje się analityk systemowy. To on również ponosi odpowiedzialność za projekt i w jego przypadku mediana wynagrodzeń również nieznacznie spadła - z 9646 zł(...)Jak wynika z najnowszego raportu płacowego AG Test HR Jesień 2016, spośród wszystkich osób zatrudnionych w działach IT zajmujących się tworzeniem aplikacji, zarobki dyrektorów ds. tworzenia aplikacji...

 • Polak w przyszłości: Stary, biedny, na zasiłku

  W 2060 roku zgromadzone w ZUS środki mogą nie wystarczyć na świadczenie w wysokości minimalnej emerytury dla 25-50 proc. osób przechodzących na emeryturę. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte. W Polsce potrzebny jest prosty, bezpieczny i trwały system dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnych - przekonują analitycy.

 • 500 plus skłania do bierności? Podatek nawet 85 proc.

  Program Rodzina 500 plus jednak skłania do mniejszej aktywności zawodowej? W porównaniu do danych sprzed roku spada zatrudnienie wśród młodych kobiet, i to mimo bardzo dobrej koniunktury w krajowej gospodarce. Czy to efekt pułapki bierności, która zniechęca do podejmowania płatnego zajęcia? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Poland, Holland - brzmi podobnie i na pierwszy rzut oka bardzo podobnie wyglądają rynki pracy obu państw w ostatnich danych Eurostatu. Stopa bezrobocia w Polsce oraz w Holandii jest dokładnie taka sama - 4,4 proc. Niestety, pozostałe parametry pokazują, jak wiele brakuje nam jeszcze do Holendrów.

 • ​Na czym polega pułapka 500 plus?

  Konstrukcja programu 500 plus nie promuje zatrudnienia, a ostatnie dane GUS sugerują nawet, że może ona sprzyjać wzrostowi bierności zawodowej. Prawdopodobnie ok. 2,5 miliona rodziców zastanawia się obecnie, czy warto podjąć zatrudnienie, dłużej pracować, albo poprawiać swoje kwalifikacje, ryzykując przy tym utratę świadczenia rodzinnego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Ile na mieszkanie pracuje lekarz, sprzedawca i urzędnik?

  Główny Urząd Statystyczny na początku lutego opublikował szczegółowe dane o poziomie wynagrodzeń w różnych grupach zawodowych. Dzięki tym informacjom, możemy na przykład dowiedzieć się, jaka jest medianowa pensja lekarzy, nauczycieli oraz sprzedawców w sklepach. Statystyki GUS-u warto porównać z przeciętnymi cenami mieszkań. Wtedy okaże się, że przedstawiciele niektórych zawodów nie mają realnej szansy zaoszczędzenia na własne "M".

 • W Polsce brakuje aż 50 000 programistów

  Programiści znajdują się w czołówce najbardziej poszukiwanych zawodów na rok 2017. Najwięcej ofert pracy kierowanych jest do deweloperów (frontend i backend), testerów i analityków. Coraz więcej(...) płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT 2016", mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie w wysokości nawet 13 tys. zł brutto. Nieznacznie mniejsze zarobki uzyskują programiści z co najmniej pięcioletnim...

 • Szybki wzrost PKB, rekordowo niskie bezrobocie, solidny wzrost płac, dodatnie saldo migracji i umiarkowany przyrost kredytów składają się na wyjątkowy rok dla polskiej gospodarki. Wprawdzie po 1989 r. zdarzały się już lata z bardziej imponującą zwyżką PKB, ale nigdy nie była ona tak zbilansowana jak teraz.

 • Polska nie ma co liczyć na ukraińskich informatyków, mimo że u nich jest poważny kryzys

  ...duży kłopot. Jednak niektórzy mówią, że mamy wystarczająco szeroki dostęp do zagranicznych narzędzi i klientów, a zarobki w branży są godne. Dodają też, że tamtejsi fachowcy i tak do nas przyjeżdżają(...) specjaliści radzą sobie bardzo dobrze, ale ewidentnie brakuje szkoły projektowania i testowania oprogramowania. Gdyby polskie firmy nie oszczędzałyby na wynagrodzeniu architektów systemowych i testerów...

 • Tysiące emerytów stracą pieniądze

  Niektórzy byli pracownicy zlikwidowanych przedsiębiorstw mogą dostać niższe świadczenia niż to wynika z realnie zapłaconych składek - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".