• Informacje na temat:

  anioły biznesu w polsce

Artykuły na temat: anioły biznesu w polsce
 • Wolves Summit znów w Warszawie: Międzynarodowy networking wokół innowacji

  Już 19-20 marca 9. raz do Warszawy wróci Wolves Summit. Tysiące uczestników reprezentujących startupy technologiczne, korporacje, fundusze inwestycyjne i Anioły Biznesu przyjedzie do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, żeby nawiązywać wartościowe relacje biznesowe, wspierać innowacje i rozmawiać o najważniejszych trendach technologicznych.

 • Innowacyjni Polacy i rewolucja energetyczna. Czy to się uda?

  Polski wynalazek taniej produkcji ogniw fotowoltaicznych i odważne decyzje biznesowe pozwoliły stworzyć firmę, która niebawem może być istotnym graczem na globalnym rynku.

 • Zbiorowe inwestowanie ma szansę na dynamiczny rozwój

  Crowdfundingowe inwestowanie - czyli zbiorowe lokowanie środków w wybrane projekty biznesowe i aktywa poprzez internet - staje się coraz bardziej popularne. Zmiany w amerykańskim prawie, jakich dokonano w 2015 roku, dopuściły możliwość kupowania akcji firm w ramach portali crowdfundingowych. Powstał pierwszy portal umożliwiający zbiorowe inwestowanie w sztukę (Arthena). W Polsce również mnożą się

 • Dotyk anioła

  Masz świetny pomysł na biznes? Brakuje ci kapitału? Być może czeka już niezwykły wspólnik - anioł biznesu. Tak narodziły się marki globalne: Apple, Google i Amazon. A w Polsce m.in. nasza-klasa, Bioton, 100lat.pl.

 • Aniołowie Biznesu, zamożne osoby prywatne, przedsiębiorcy. Bez tego typu inwestorów Graham Bell prawdopodobnie nie wynalazłby telefonu, a Henry Ford nie wyprodukowałby pierwszego samochodu. Kim są Aniołowie Biznesu? Dlaczego inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia? Zabawa, przygoda, chęć osiągnięcia dużych zysków? Jakie są motywacje włączania się zamożnych osób w prowadzenie ryzykownych

 • Pojawiły się opinie, iż NewConnect jest konkurencją dla rynku private equity w Polsce. Czy jest tak w rzeczywistości? A może fundusze te czerpią korzyści z istnienia wspomnianej alternatywnej platformy obrotu?

 • Raport: Dostęp do kapitału wciąż jest barierą dla MŚP

  Problem z dostępem do kapitału wciąż jest w Polsce główną barierą w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - głosi opublikowany w tym tygodniu w piątek przez KE raport na temat programów finansowania małych i średnich firm (MŚP) ze środków publicznych w pięciu krajach UE.

 • W związku z zaplanowanym na końcówkę sierpnia (30.08) uruchomieniem nowej alternatywy dla dotychczas dostępnych form lokowania wolnych środków, jaką jest nowy, prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie rynek NEWCONNECT, warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy tego rynku, które sprawiają, że ma on spore szanse zainteresować zarówno inwestorów, jak i nowych emitentów. Oczywiście spółki pragnące pozyskać kapitał na dalszy rozwój mają odmienną optykę od inwestorów, dlatego dla...