• Informacje na temat:

  apple

Artykuły na temat: apple
 • Niemiecka prasa: Nie każdy pomysł Apple czy Facebooka zasługuje na miano wizji

  ...    "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze z ironią: "Życie znaczy praca. Czy nie tak albo podobnie głosi już Biblia? Zbawiciele spod znaku Apple, Facebook & Co. biorą to dosłownie. Stąd ta(...) firmy".     "Nie każdy pomysł wizjonerów z Apple czy Facebooka zasługuje na miano wizji" - twierdzi "Landeszeitung" z Lueneburga. "Niektóre muszą się bardzo wysilać, żeby wolno im było uchodzić jeszcze...

 • Federalny sąd w Teksasie (USA) nakazał gigantowi nowych technologii - firmie Apple - zapłatę 532,9 mln dolarów. Apple przegrał proces patentowy ze spółką Smartflash LLC, która żądała 852 mln odszkodowania. Apple argumentował, że programy warte były 4,5 mln dol.

 • Pan Michał przez cały rok zbierał pieniądze, by kupić żonie na gwiazdkę wymarzonego przez nią iPhone’a. Zastanawia się jednak czy to zrobić, bo firma Apple...

 • Apple uruchomił stację radiową Beats 1

  Apple uruchomił własną stację radiową Beats 1. Rozgłośnia będzie nadawać w internecie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 • 514 000 ludzi w kraju ma pracę tylko dzięki nim

  Apple Inc. - światowy gigant branży wysokich technologii - policzył ile rynek pracy w USA zyskał na działalności tej firmy.

 • Apple w centrum uwagi

  Kontrakty na indeksy giełdowe w zachodniej Europie zwyżkują po dobrym zakończeniu sesji w USA. Drożeje ropa naftowa, inwestorzy bacznie spoglądali na kurs Apple i ruch miliardera Warrena Buffeta który przez Holding Berkshire zainwestował miliard dolarów.

 • Tim Cook - być może najlepiej zarabiający CEO w USA w 2011 roku

  Łączna wartość otrzymanych w 2011 roku przez Tima Cooka, obecnego szefa Apple aktywów wyniosła około 378 mln dolarów (1,308 mld zł) - wynika z danych Associated Press.

 • Apple najbardziej innowacyjną firmą świata

  Zdaniem analityków firmy konsultingowej Boston Consulting Group, najbardziej innowacyjną korporacją świata jest firma Apple - wynika raportu "50 najbardziej innowacyjnych korporacji świata 2014". Blisko połowa z nich pochodzi z USA w Europie przewodzą Niemcy.

 • Fatalna sytuacja młodych ludzi. To stracone pokolenie...

  Nazywa się ich różnie. W zależności od kraju są pokoleniem 1 000 euro, generacją praktyk, straconym pokoleniem. Oni sami mówią o sobie "oburzeni" lub - nawiązując do popularnego produktu firmy Apple - IPOD, co po rozszyfrowaniu i w wolnym tłumaczeniu z angielskiego oznacza: niepewni, pod presją, nadmiernie opodatkowani, zadłużeni.

 • Apple zapłaci w Europie 19 mld dolarów kary?

  Od dawna wiadomo, że amerykańskie firmy przenoszą swoje siedziby lub części biznesów do Europy, gdzie znajdują lepsze stawki podatkowe. Traci na tym amerykański budżet i to tamtejszy fiskus najbardziej się do tej pory wściekał. Gdy Komisja Europejska prowadzi teraz w tej sytuacji dochodzenie (unikanie opodatkowania przez spółki z USA), w obronę swoje przedsiębiorstwa wziął... fiskus Stanów Zjednoczonych.