• Informacje na temat:

  arimr

Artykuły na temat: arimr
 • ARiMR: Na wsi może powstać ponad 10 tys. nowych miejsc pracy

  Tegoroczny nabór wniosków cieszył się dużym zainteresowaniem, do oddziałów regionalnych ARiMR wpłynęło ponad 6,5 tys. wniosków, czyli o 1,5 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Może być ich więcej, bo(...) jest to wynik wyjątkowo szeroko przeprowadzonej przez ARiMR kampanii promocyjno-informacyjnej" - skomentowano w komunikacie. Agencja przyjmowała wnioski dot. programu Tworzenie i rozwój...

 • ARiMR wypłaciła rolnikom ponad 491 mln zł

  Ponad 491 mln zł przekazała już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnikom poszkodowanym przez tegoroczną suszę - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.

 • 100 tys. zł na jedno miejsce pracy

  Do 300 tys. złotych będzie mogła dostać osoba, która założy mikroprzedsiębiorstwo na terenach wiejskich. O unijną dotację będzie można ubiegać się prawdopodobnie w czerwcu - poinformowała wczoraj wiceprezes ARiMR Zofia Szalczyk.

 • Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dopłaty bezpośrednie mimo kłopotów z systemem informatycznym. Do końca marca pieniądze dostanie 85 proc. rolników, a wypłaty wyniosą 11 mld zł - podał w środę prezes Agencji Daniel Obajtek. Na razie jednak pieniędzy nie dostała wciąż jedna trzecia uprawnionych. Tymczasem Agencja oferuje rolnikom tanie kredyty.

 • Prezesura dla żony posła Samoobrony

  Żona posła i rzecznika Samoobrony Mateusza Piskorskiego już wkrótce może zostać szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Andrzej Lepper nie widzi nic złego w tym, żeby fotel prezesa dostała żona posła jego partii - pisze "Dziennik". "Jest zaufaną osobą" - podkreśla Lepper.

 • ARiMR przyjmuje już wnioski na modernizację gospodarstw rolnych

  Nawet 900 tys. zł można otrzymać na inwestycje związane z produkcją mleka i chowem prosiąt. Od czwartku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie takiego wsparcia.

 • ...przejąć dzieci, wnuki, rodzeństwo lub nawet dzieci rodzeństwa zmarłego. Dopłaty dla rolników z ARiMR W biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać(...) z załącznikami i dostarczenie go do ARiMR. Na jednym formularzu rolnik może ubiegać się o kilka rodzajów płatności. Wszyscy, którzy wystąpili o przyznanie takich płatności w ubiegłym roku, otrzymali z Agencji...

 • ARiMR: 100 tys. zł premii na biznes na wsi

  100 tys. zł premii na biznes na wsi. Pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można dostać np. na założenie firmy świadczącej usługi turystyczne. Nabór wniosków rusza w poniedziałek.

 • Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) – jeśli student pochodzi z obszarów wiejskich. Z tej możliwości skorzystało w ubiegłym roku blisko 40 proc. studentów ubiegających się o kredyt. W BGK można uzyskać poręcznie na 70 proc. albo 100 proc. kredytu. ARiMR poręczy 80 proc. lub 100 proc. kwoty kredytu.

 • ARiMR przypomina rolnikom o obowiązku spisu zwierząt gospodarskich

  Do końca roku rolnicy mają czas na dokonanie spisu bydła, trzody chlewnej, owiec i kóz - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Za niedokonanie spisu grozi pomniejszenie dopłat, a nawet kara 500 zł grzywny.