• Informacje na temat:

  arka fundusze inwestycyjne notowania

Artykuły na temat: arka fundusze inwestycyjne notowania
 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.

 • TFI: Inwestorzy wycofują pieniądze z rynku akcji

  Pomimo słabej koniunktury na GPW, maj był udanym miesiącem dla funduszy inwestycyjnych. Saldo wpłat i wypłat całego rynku przekroczyło +2,0 mld zł. Z kolei rozwiązania skierowane do szerokiego grona odbiorców odnotowały +0,7 mld zł bilans sprzedaży, jednocześnie było to najwyższe saldo od 12 miesięcy.

 • Radpol S.A. („Spółka”) zgodnie z częścią II pkt 1 ppkt 5 Dobrych praktyk spółek notowanych na GPW informuje, iż w dniu 22 czerwca 2015 roku wpłynęła od...

 • TFI: Rosja i Turcja to największe pewniaki

  Światowe giełdy, w tym polska, zwolniły obroty. Po świetnym marcu, w kwietniu już tylko połowa funduszy inwestycyjnych z oferty TFI odnotowała zysk. Tym razem stonowane wypowiedzi Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego, nie skłoniły do nagłego zwrotu w kierunku ryzykownych aktywów, a brak oczekiwanych decyzji ze strony Banku Japonii rozczarował większość inwestorów.

 • Raport bieżący nr 54/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe POLNORD SA ("Polnord”, "Spółka”), w nawiązaniu...

 • Polacy boja się ryzyka jak ognia

  Nowy rok w sprzedaży funduszy rozpoczął się równie doskonale, jak przebiegło zakończenie 2017 roku. Styczniowy bilans nabyć i umorzeń był rekordowy od blisko trzech lat. Saldo wpłat i wypłat w styczniu wyniosło prawie +2,5 mld zł. Polacy nadal jednak, stronią od ryzyka, ponad 80 proc. badanych przedkłada bezpieczeństwo nad zysk.

 • Bitcoin hitem inwestycyjnym roku?

  Stabilne zyski przy ograniczonym ryzyku - na takie wyniki mogli liczyć inwestorzy, którzy w 2013 roku zainwestowali na rynku nieruchomości. Znacznie mocniej ryzykując, można było zarówno stracić 90 proc. kapitału, jak akcjonariusze notowanego na stołecznym parkiecie Petrolinvestu, jak i zyskać prawie 5800 proc., jak ci, którzy zawierzyli w zeszłym roku w magię wirtualnej waluty bitcoin - wynika z analizy zmian cen aktywów przeprowadzonej przez Lion's Bank.

 • TFI: Rośnie napływ środków do funduszy inwestycyjnych

  W czerwcu mieliśmy do czynienia ze znacznym wzrostem napływu środków do funduszy inwestycyjnych obligacyjnych. Klienci TFI wycofują się z funduszy akcji.

 • Fundusze TFI: Odwróć tabelę - Rosja na czele

  Maj okazał się udany dla większości osób inwestujących w fundusze. Zaskoczeniem było silne odreagowanie na giełdzie rosyjskiej oraz ocieplenie nastrojów na rynkach wschodzących, w szczególności w Indiach. Expander zwraca uwagę, że kolejny miesiąc z rzędu dobre wyniki notowała giełda w Turcji. Najgorszą inwestycją okazały się natomiast fundusze akcji polskich oraz lokujących środki w złoto.