• Informacje na temat:

  armia chiny

Artykuły na temat: armia chiny
 • Informatycy zamiast agentów

  ..., że w cyberprzestrzeni toczy się regularna wojna, w którą zamieszane są kraje teoretycznie pozostające ze sobą w dobrych stosunkach dyplomatycznych. Kraje takie jak Chiny, Rosja czy Stany Zjednoczone zatrudniają już całe armie informatyków. Korea Północna szkoli w Rosji i Chinach cyberarmię, dużo nowocześniejszą i groźniejszą niż ich armia konwencjonalna. Rozwój technologii komputerowych...

 • Wydatki na wojsko mają coraz mniejszy wpływ na rozwój gospodarczy

  Sytuacja gospodarcza i pozostające na niezmiennym poziomie budżety państw na obronność powodują, że gospodarka światowa coraz bardziej uniezależnia się od rozwoju sektora wojskowego. Wydatki 50 państw-liderów w dziedzinie obronności będą wynosić około 1,6 bln dolarów do 2020 roku.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  ...z kryzysem a tam, gdzie praca jest za bezcen (np. Chiny, Indie), wzrost gospodarczy jest wręcz imponujący. Każdy widzi również, że na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i w Niemczech wzrost PKB jest teraz...

 • Ambitny plan Chin - bogate do 2050 roku

  Otwierając w tym tygodniu zjazd Komunistycznej Partii Chin, prezydent Xi Jinping akcentował sukces gospodarczy kraju. Choć gospodarka rośnie zgodnie z prognozami, komentatorzy zwracają uwagę na problemy, m.in. rosnące ceny nieruchomości i nadwyżkę mocy produkcyjnych.

 • Skok w bok

  ...zasypiają gruszek w popiele i naprawdę robią gigantyczne postępy. Przeciętny Polak (i niejeden młody menedżer) wie o świecie tyle, ile nauczyli go w liceum - że Chiny, Indie, Brazylia czy Meksyk to Trzeci Świat, a Dubaj - pustynia. Tyle że Dubaj to miasto nowocześniejsze od większości europejskich metropolii, Chiny trzęsą światowymi giełdami, Indie są potęgą nuklearną, IT, hutnictwa, z Brazylii...

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Chińczycy dobrali się do naszych firm

  Chińscy przestępcy działający w internecie coraz częściej oszukują firmy z Polski i innych krajów Europy. Oszustwa, wyłudzenia, ataki hakerskie i tzw. przekręty z Xi'anu stają się normą ostrzegają pracownicy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) przy konsulacie RP w Szanghaju.

 • Wizja świata według juana

  Zgoda na tworzenie pod auspicjami Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych to porażka Stanów Zjednoczonych. Współpraca czy konkurencja? Chiny jako nowe mocarstwo czy jako silny, ale odpowiedzialny partner innych państw?

 • W piątek rano reżim przeprowadził kolejną próbę rakietową - pocisk przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku w odległości 2.200 km od lądu. Zdaniem armii USA był to pocisk balistyczny zasięgu pośredniego - IRBM, ale zdaniem Japończyków mógł to być międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM). Tokio ostro potępiło prowokację Pjongjangu, a sekretarz stanu USA zaapelował do społeczności międzynarodowej o podjęcie kolejnych działań wobec KRLD. W tej sprawie ponownie zbierze się Rada...

 • Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko tanieje, po zwyżce w poniedziałek. Notowania surowca są jednak dużo bliżej 52 dolarów za baryłkę niż 51. Na rynkach panują obawy o zaostrzający się konflikt w Iraku, który jest drugim największym producentem ropy w OPEC - podają maklerzy.