• Informacje na temat:

  armia polska a rosyjska

Artykuły na temat: armia polska a rosyjska
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ..., które można sobie wyobrazić na podstawie istniejących trendów. Za mało twardych danych A więc jak będą wyglądały świat i Polska w 2040 r.? Czytelnicy, którzy przekroczyli 50. rok życia, pamiętają(...) o koniecznych reformach, bez których Polska w 2040 r. zamiast być fajnym, prężnym krajem (może staruszków, ale za to mądrych i żwawych), będzie zaledwie obskuranckim zaściankiem, miejscem, z którego...

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Rosyjski antywirus dalej zabezpiecza naszą administrację. Są prawne możliwości odrzucania ofert firmy Kaspersky Lab

  We wrześniu Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zakazał amerykańskim urzędom korzystania z oprogramowania antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, a Kongres wydał te same zalecenia armii. Stało się to po nagłośnieniu informacji przekazanych przez wywiad Izraela, według którego oprogramowanie Kaspersky'ego było wykorzystywane przez rosyjskich hakerów.

 • Zapowiedź budowy gazociągu Turkish Stream, którym rosyjski gaz miałby trafiać do Turcji a być może i Europy, to duży geopolityczny projekt. Jego powstanie będzie mieć konsekwencje dla europejskiej solidarności energetycznej - uważają eksperci.

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • MON: Trwają analizy nad pozyskaniem okrętów podwodnych oraz zdolności pomostowej w tym zakresie

  - Trwa faza analityczno-koncepcyjna, która ma określić sposób pozyskania nowych okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej. Jednocześnie trwają prace nad pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach rozwiązania pomostowego - poinformował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.

 • To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.

 • Nowe monety kolekcjonerskie: Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Józef Haller

  8 listopada 2016 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety z serii "Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Józef Haller" złotą o nominale 100 zł i srebrną o nominale 10 zł.