• Informacje na temat:

  armia polska w liczbach 2014

Artykuły na temat: armia polska w liczbach 2014
 • Rynek pracownika? W tym roku go nie będzie

  W końcu grudnia 2014 roku mieliśmy 1,8 mln zarejestrowanych bezrobotnych, czyli o 332 tys. mniej niż w końcówce roku 2013 – szacuje resort pracy. Stopa bezrobocia skurczyła się zatem w ciągu roku o 1,9 pkt proc. – do 11,5 proc.

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Starszym do pracy wstęp wzbroniony

  ...działać od 2014 r. - Ustawa emerytalna nakłada na nas obowiązek przygotowania programu wsparcia takich osób do końca przyszłego roku i obecnie analizujemy, jakie rozwiązania powinny zostać w nim...

 • Polskie okręty podwodne idą na dno

  Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  ...pracowników, to znaczenie bardziej skomplikowana i niejednoznaczna kwestia. Dobrze obrazują to dane z przytoczonego raportu NBP ("Zasobność gospodarstw domowych. Raport z badania pilotażowego 2014(...). ubywa osób w wieku produkcyjnym, a przybywa tych pobierających świadczenia. Jednocześnie wydłuża się średni wiek życia. W 2014 r. wyniósł on 81,6 roku dla kobiet (o 6,4 roku więcej niż w 1990 r.) oraz...

 • MSZ ujawnia, ile Polska sprzedaje broni

  Polski eksport uzbrojenia wzrósł w 2014 r. o 17,4 proc. i wynosi niecałe 400 mln euro, czyli nieco ponad 1,7 mld zł. Takie liczby podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim raporcie "Eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego".

 • Wojna zmieniła ukraińską gospodarkę

  Przeprowadzamy zmiany, dokonujemy reform i oczekujemy, że zostanie to dostrzeżone oraz docenione - mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

 • Biznes lubi amerykański parasol bezpieczeństwa

  Bazy wojskowe USA mają zazwyczaj dobry wpływ na gospodarkę kraju goszczącego. Przyciągają inwestorów i rozkręcają lokalną przedsiębiorczość. Ich budowa i rozwój wymagają jednak sporych nakładów.

 • Klucz do technologicznej potęgi

  Czy kraj rozwijający się może zostać innowacyjnym tygrysem? Doświadczenia Korei Południowej, a także Danii, Finlandii czy Izraela dowodzą, że tak. Ale wymaga to czasu, pieniędzy i wyobraźni.

 • Strategiczne gałęzie przemysłu - czy rząd zawsze musi do nich dopłacać?

  Gałęzie przemysłu kluczowe dla bezpieczeństwa kraju nie muszą być państwowe i wbrew pozorom wcale nie trzeba ich dotować - często mogą być prywatne. Ale rząd musi być w stanie wymusić na nich to, czego chce.