• Informacje na temat:

  armia rosji i usa porównanie

Artykuły na temat: armia rosji i usa porównanie
 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Tak wygląda cyberwojna

  Postępowi cywilizacji przez wieki towarzyszyły przeróżne zagrożenia. Rozkwit internetu i rodząca się epoka cyfrowa, choć dały nam udogodnienia, bez których trudno sobie wyobrazić każdy następny dzień, to jednak również mają swoje ciemne strony.

 • Polska płaci najwięcej "Czerwonej Armii Putina"

  Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że byłoby sprawiedliwe, by Polska płaciła mniej za gaz z Rosji i mniej niż Niemcy. Pawlak odniósł się do informacji, że rosyjski koncern Gazprom liczy na porozumienie w sprawie obniżenia ceny gazu, jaki dostarcza do polskiego PGNiG-u, pomimo trwającego sporu miedzy firmami, który swój finał znalazł przed międzynarodowym arbitrażem.

 • Korporacje opanowały amerykański wywiad - przyszłość wywiadowczego outsourcingu

  Tim Weiner rekapitulując swoją historię CIA wyartykułował kilka znamiennych ocen: "Od lat 60- tych Kongres nie miał tak nikłej kontroli nad agencją. Teraz wielki wpływ na wywiad zdobyła zupełnie inna siła: korporacyjna Ameryka (...) Patriotyzm dla zysku stał się gałęzią przedsiębiorczości przynoszącą według niektórych szacunków 50 mld USD rocznie - sumę równą budżetowi amerykańskiego wywiadu (...) Po wrześniu 2001 roku wynajmowanie pracowników zewnętrznych wymknęło się spod kontroli"...

 • Świat 2020: Polska kukułczym jajem

  "Świat w roku 2020" jest trzecim już raportem, przygotowanym w ostatnich latach przez NIC, National Intelligence Council, ale dopiero po raz pierwszy jego zawartość podano do publicznej wiadomości.

 • Rynki kupują czarny scenariusz

  Na Wall Street hitem tego roku są spółki, których produkty mogą być podstawowym wyposażeniem bunkrów. Przed zbliżającym się załamaniem gospodarczym czy krachem na rynku nieruchomości, przestrzegają już nie tylko kolorowe tygodniki i śniadaniowe programy telewizyjne