• Informacje na temat:

  armia rosyjska

Artykuły na temat: armia rosyjska
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  Dużo roboty, mało rąk i głów, które mogłyby ją wykonywać. Wysokie pensje, poszanowanie dla każdego, kto będzie mógł i chciał pracować. Zwłaszcza dla starszych osób, bo to najcenniejsi pracownicy. Etaty zamiast śmieciówek, duża rola związków zawodowych, pracodawcy dbający o komfort pracowników. To jeden z możliwych scenariuszy mówiących o tym, w jaki sposób będzie wyglądał rynek pracy w Polsce A.D. 2040. Równie realny jak kilka innych.

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Rosyjski antywirus dalej zabezpiecza naszą administrację. Są prawne możliwości odrzucania ofert firmy Kaspersky Lab

  We wrześniu Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zakazał amerykańskim urzędom korzystania z oprogramowania antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, a Kongres wydał te same zalecenia armii. Stało się to po nagłośnieniu informacji przekazanych przez wywiad Izraela, według którego oprogramowanie Kaspersky'ego było wykorzystywane przez rosyjskich hakerów.

 • Zapowiedź budowy gazociągu Turkish Stream, którym rosyjski gaz miałby trafiać do Turcji a być może i Europy, to duży geopolityczny projekt. Jego powstanie będzie mieć konsekwencje dla europejskiej solidarności energetycznej - uważają eksperci.

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • Rosyjska prasa: Rosjanie dostrzegają swoje ubóstwo

  Rosjanie są oburzeni poziomem swoich najniższych wynagrodzeń. Napisał o tym dziennik "Moskiewski Komsomolec", który zwrócił uwagę, że dyskusję na ten temat wywołały najnowsze dane o minimalnych pensjach w krajach Unii Europejskiej. Gazeta zestawiła minimalne wynagrodzenia w trzech krajach: 2 tysiące euro w Luksemburgu, 235 euro w Bułgarii i 120 euro w Rosji.

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.

 • To jedna z najbardziej kontrowersyjnych wizyt ostatnich miesięcy. Z kilkugodzinną wizytą do Budapesztu przylatuje po południu Władimir Putin. Oficjalnym powodem wizyty rosyjskiego prezydenta jest 70. rocznica wyzwolenia Budapesztu przez Armię Czerwoną. Najprawdopodobniej jednak Węgry i Rosja podpiszą dzisiaj umowę w sprawie dostaw gazu.

 • Rząd w Moskwie szykuje cięcia wydatków w budżecie o 10 procent

  Rosyjski rząd przygotowuje sekwestrację budżetu na 2016 rok, czyli cięcia wydatków, w wysokości 10 procent - podały we wtorek media w Rosji, powołując się na urzędników federalnych.