• Informacje na temat:

  atradius

Artykuły na temat: atradius
 • Raport bieżący nr 24/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. PRAGMA FAKTORING S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała...

 • Osiem perspektywicznych rynków na 2016 r.

  Zdaniem analityków firmy Atradius, Indie, Wietnam, Bangladesz, Filipiny, Tanzania, Kenia, Peru, Kolumbia - to najbardziej perspektywiczne rynki wschodzące dla eksporterów. To wielka szansa dla naszych eksporterów.

 • Polskie firmy w dalszym ciągu długo czekają na zapłatę od swoich kontrahentów - wynika z corocznego badania Barometr Praktyk Płatniczych przedstawionego przez firmę Atradius, jednego z największych ubezpieczycieli należności na świecie.

 • Osiem najbardziej perspektywicznych rynków dla eksporterów

  Indie, Wietnam, Bangladesz, Filipiny, Tanzania, Kenia, Peru, Kolumbia - to najbardziej perspektywiczne rynki wschodzące dla eksporterów, wynika z raportu firmy Atradius, jednego z ubezpieczycieli należności w obrocie gospodarczym.

 • Handlujesz z Rosją? Bądź bardzo ostrożny

  Konflikt na terenie Ukrainy oraz sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską negatywnie rzutują na kondycję gospodarki Rosji. Jak wynika z analizy ekspertów Atradius, jednego z największych ubezpieczycieli należności na świecie, każda gałąź rosyjskiej gospodarki znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji.

 • Polskie firmy krócej czekają na zapłatę

  Już ponad 35 proc. faktur nie jest płaconych w terminie. Choć i tak w Polsce jest lepiej niż u sąsiadów - pociesza "Puls Biznesu", powołując się na badania firmy Atradius.

 • Za pół roku Rosję czeka fala upadłości

  Polskie firmy współpracujące z Rosją czeka w tym roku poważny problem. W lecie eksperci oczekują tam fali upadłości firm, które nie radzą sobie z kryzysem. To oznacza, że ich polscy kontrahenci mogą mieć problemy z odzyskaniem należności.

 • Polscy producenci żywności dobrze radzą sobie z rosyjskim embargiem

  Krajowi producenci żywności rosną mimo utrzymującego się rosyjskiego embarga. Duża w tym zasługa coraz większych dostaw na rynek krajowy oraz do odbiorców unijnych, a także nowych rynków zbytu. Ubiegłoroczny eksport produktów spożywczych wyniesie prawdopodobnie ok. 25 mld euro i będzie o blisko jedną piątą wyższy niż rok wcześniej. Branży mogą jednak zagrozić nowe podatki, choć ich wpływ nie musi być znaczący.

 • Raport: Dlaczego wzrosły ceny masła i jaj, co może podrożeć w przyszłym roku

  Rosnące ceny nabiału, a szczególnie mleka, jajek i masła dały o sobie wyraźnie znać w tym roku. Z czego wynikają tak drastyczne wzrosty cen tych produktów? Czy w 2018 roku powinniśmy się przygotować na dalsze podwyżki cen?