• Informacje na temat:

  atrakcyjnosc turystyczna polski

Artykuły na temat: atrakcyjnosc turystyczna polski
 • Ofert pracy w turystyce przybywa, co - zdaniem ekspertów tej branży - wynika między innymi z coraz lepszej promocji Polski. Według danych z raportu "Rynek Pracy Specjalistów", przygotowanego przez portal Pracuj.pl, w I kwartale tego roku w serwisie opublikowano ponad 1600 ofert dla osób poszukujących pracy w branży turystycznej i hotelarskiej, co oznacza blisko 50-proc. wzrost w porównaniu do...

 • Budownictwo modułowe odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny

  Coraz większa ilość turystów w Polsce, przekłada się m.in. na wzmożone zapotrzebowanie na mobilne obiekty gastronomiczno-rozrywkowe. Już kilkadziesiąt projektów na terenie całego kraju zrealizowała firma Touax, ekspert w dziedzinie kontenerowego budownictwa modułowego dla biznesu.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...południowej Polski. To również popularna turystyczna oraz biznesowa lokalizacja z mocną specjalizacją z obszaru nowych technologii oraz usług dla biznesu. Patricia Lannoije, dyrektor Działu Badań(...) oraz południowej granicy Polski. Autostrada A4 zapewnia szybkie połączenie z Niemcami. Lotnisko Kraków-Balice jest największym lotniskiem w Polsce poza Warszawą, obsługującym ponad 60 kierunków w Europie...

 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.

 • Polskie firmy ubezpieczeniowe odrzucają szereg możliwości, jakie dają aplikacje mobilne. Łatwiejsze docieranie do klientów, zdobywanie ich lojalności, poprzez sprawniejszą obsługę, to tylko część potencjalnych korzyści.

 • ICE Kraków na równi z Wieżą Eiffla

  Nowe Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie jedną z największych atrakcji turystycznych 2015 roku - uważa amerykański magazyn "Travel + Leisure".

 • Nadeszła jesień, a zatem czas podsumowań sezonu wakacyjnego w Polsce i Europie. Jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem mówiło się, że największy wpływ na wybór wakacyjnej destynacji w Europie będzie miała napięta sytuacja międzynarodowa spowodowana przedłużającym się konfliktem na Bliskim Wschodzie, który położył się cieniem na wynikach branży turystycznej w dotychczas popularnym Egipcie i nie mniej atrakcyjnej Turcji. Gdzie zatem Europejczycy, a wśród nich Polacy postanowili spędzić lato...

 • Do Indonezji wkrótce bez wizy!

  Ta wiadomość ucieszy nie tylko miłośników azjatyckich podróży. Już od 1 kwietnia Indonezja zniesie obowiązek wizowy aż dla 30 państw z całego świata, w tym m.in. dla Polski.

 • Warszawa to najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce, zarazem najbardziej rozwinięty rynek nieruchomości o charakterze luksusowym. Ceny apartamentów w stolicy mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 • Niewesołe perspektywy rozwoju polskiej kolei. Potrzebna jest wieloletnia strategia

  Wydaje się, że decydenci zajęci wykorzystaniem środków unijnych jakby nie podnosili oczu znad biurka. Trzeba jednak pytać, jaka będzie polska kolej nie tylko w 2023 roku, ale 10 lat później.