• Informacje na temat:

  atrakcyjnosc turystyczna polski

Artykuły na temat: atrakcyjnosc turystyczna polski
 • Ofert pracy w turystyce przybywa, co - zdaniem ekspertów tej branży - wynika między innymi z coraz lepszej promocji Polski. Według danych z raportu "Rynek Pracy Specjalistów", przygotowanego przez portal Pracuj.pl, w I kwartale tego roku w serwisie opublikowano ponad 1600 ofert dla osób poszukujących pracy w branży turystycznej i hotelarskiej, co oznacza blisko 50-proc. wzrost w porównaniu do...

 • Budownictwo modułowe odpowiedzią na wzmożony ruch turystyczny

  Coraz większa ilość turystów w Polsce, przekłada się m.in. na wzmożone zapotrzebowanie na mobilne obiekty gastronomiczno-rozrywkowe. Już kilkadziesiąt projektów na terenie całego kraju zrealizowała firma Touax, ekspert w dziedzinie kontenerowego budownictwa modułowego dla biznesu.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...południowej Polski. To również popularna turystyczna oraz biznesowa lokalizacja z mocną specjalizacją z obszaru nowych technologii oraz usług dla biznesu. Patricia Lannoije, dyrektor Działu Badań(...) oraz południowej granicy Polski. Autostrada A4 zapewnia szybkie połączenie z Niemcami. Lotnisko Kraków-Balice jest największym lotniskiem w Polsce poza Warszawą, obsługującym ponad 60 kierunków w Europie...

 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.

 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

 • Polskie firmy ubezpieczeniowe odrzucają szereg możliwości, jakie dają aplikacje mobilne. Łatwiejsze docieranie do klientów, zdobywanie ich lojalności, poprzez sprawniejszą obsługę, to tylko część potencjalnych korzyści.

 • ICE Kraków na równi z Wieżą Eiffla

  Nowe Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie jedną z największych atrakcji turystycznych 2015 roku - uważa amerykański magazyn "Travel + Leisure".

 • Gdy drożeje prąd, oni zacierają ręce

  Eksperci wskazują, że wzrost cen energii elektrycznej wespół ze spadkiem kosztów technologii OZE podnosi atrakcyjność inwestycji w energetykę odnawialną. - Uważam, że powstały fundamentalne warunki do tego, że inwestując rozsądnie w energetykę odnawialną, przede wszystkim w zakresie energii elektrycznej, można domykać modele biznesowe bez systemów wsparcia - ocenia Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

 • Nadeszła jesień, a zatem czas podsumowań sezonu wakacyjnego w Polsce i Europie. Jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem mówiło się, że największy wpływ na wybór wakacyjnej destynacji w Europie będzie miała napięta sytuacja międzynarodowa spowodowana przedłużającym się konfliktem na Bliskim Wschodzie, który położył się cieniem na wynikach branży turystycznej w dotychczas popularnym Egipcie i nie mniej atrakcyjnej Turcji. Gdzie zatem Europejczycy, a wśród nich Polacy postanowili spędzić lato...

 • Skuteczna walka ze szkodnikami pomaga przyciągnąć turystów do miast

  Przychody płynące z turystyki to dla miast często wielomilionowe wpływy do budżetu. Na pozytywny wizerunek metropolii składa się wiele czynników, jednak podstawowym z nich jest umiejętność poradzenia sobie z problemem, jakim są zamieszkujące miasto dzikie zwierzęta tj. gołębie czy szczury. Jak się okazuje, mogą one znacznie obniżyć potencjał turystyczny miejscowości.