• Informacje na temat:

  auta najczęściej kradzione

Artykuły na temat: auta najczęściej kradzione
 • Ubezpieczenie auta to kwota ok. kilkuset złotych. Możesz ją nieco zmniejszyć przez wprowadzenie tzw. udziału własnego w szkodzie....

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Nowy hit przemytu - już nie polskie auta, a włoskie motocykle

  W latach 90. wśród Niemców królował dowcip: "Jedź do Polski, twoje auto już tam jest". Współcześnie zabawne porzekadło powinno być nieco zmienione. Teraz to Włoch może powiedzieć: "Jedź na Ukrainę, twój motocykl już stoi na giełdzie we Lwowie". Czy na wschód od Unii Europejskiej kwitnie czarny handel kradzionymi pojazdami?

 • Policyjny Big Brother na szwedzkich drogach

  W porządnej i bezpiecznej Szwecji, gdzie po drogach jeździ 7,9 mln pojazdów, rocznie kradzionych jest ponad 20 tys. samochodów. Policja wdraża tam właśnie system kontroli sfinansowany przez branżę ubezpieczeniową.

 • W ubiegłym roku każdego dnia ginęło w Polsce średnio 110 samochodów osobowych i blisko 70 tablic rejestracyjnych - poinformował w piątek instytut Samar, opierając się na danych Komendy Głównej Policji. Najczęściej kradziony był volkswagen passat - w 2005 r. średnio ginęło 8 aut tej marki dziennie.

 • W tych dzielnicach strach parkować samochód

  Własny samochód to rodzaj skarbonki bez dna. Jego eksploatacja pociąga za sobą nieustanne wydatki - na paliwo, na ubezpieczenie, na przeglądy, na naprawy. Do tego jeszcze na uwadze trzeba mieć to, że nasze cztery kółka, zwłaszcza popularnej marki, stanowią pokusę dla złodziei.