• Informacje na temat:

  auta z kratką w 2014

Artykuły na temat: auta z kratką w 2014
 • Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały podatek VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • Akcyza od aut: Końca sporu nie widać

  Podatnicy systematycznie przegrywają w sądach z celnikami w sprawach podatku od samochodów. Ich zaległości sięgają już setek milionów złotych.

 • Jak wydać mniej na prąd i mieszkanie

  Brakuje ci pieniędzy na życie? Są sposoby, by temu zaradzić. Od początku 2014 r. możesz skorzystać z nowych form pomocy od państwa. Sprawdź, jakie dofinansowanie masz szansę uzyskać. O dopłaty do czynszu i prądu możesz się starać bez względu na to, czy masz mieszkanie komunalne, spółdzielcze czy własnościowe.

 • GUS: Ceny w sklepach detalicznych spadły w lutym o 3,7 proc.

  Ceny w sklepach detalicznych spadły w lutym o 3,7 proc. rok do roku, po spadku o 3,2 proc. w styczniu - wynika z opublikowanych w środę danych GUS. Jednocześnie GUS poinformował, że sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 1,3 proc. licząc rok do roku.

 • ...o prawach konsumenta – DzU z 2014 poz. 827). Historia 2.: zgłasza się rzekomy przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej i mówi, że właśnie zmieniły się przepisy przeciwpożarowe i trzeba wymienić drzwi(...) pójdzie do auta po kolejne, ale wcześniej pobiera np. 200 zł pod zastaw. Taka jest prawda: w rzeczywistości w kartonie są tandetne naczynia warte kilka złotych. Zanim coś zapłacisz, poproś...

 • Od stycznia odliczysz cały VAT od aut "z kratką"

  Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały VAT od aut "z kratką". Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • Ministerstwo Finansów przyspiesza z opodatkowaniem samochodów z kratką! Chce, żeby obecne, funkcjonujące od 1 stycznia br., pełne odliczenie VAT-u za zakup auta na firmę zniknęło już za 1,5 miesiąca - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

 • Zielone światło dla Polski ws. odliczeń VAT od samochodów "z kratką"

  Kraje UE dały Polsce zielone światło ws. zmiany limitu odliczeń VAT-u dla samochodów "z kratką", które są używane zarówno do działalności gospodarczej, jak i do celów prywatnych. Posiadacze takich aut będą mogli odliczyć 50 proc. VAT-u, po zmianie przepisów w Polsce.

 • Ale o co chodzi... czyli powrót auta z kratką - część 1.

  Jaka jest sytuacja odliczenia pełnego VAT od pojazdów do marca 2014 roku? Jak skorzystać? Na jakie dodatkowe odliczenia można liczyć? Jaka jest przyszłość?

 • Prezydent podpisał nowelizację ustawy dotycząca VAT od aut z kratką

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o VAT dot. aut z kratką - podała Kancelaria Prezydenta. Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 kwietnia br. od auta wykorzystywanego w celach służbowych i prywatnych można będzie odliczyć 50 proc. VAT.