• Informacje na temat:

  autobusowy rozkład jazdy

Artykuły na temat: autobusowy rozkład jazdy
 • Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.

 • Nowy rozkład jazdy może rozłożyć kolej. Co się pojawi i czego zabraknie?

  Skrócone czasy przejazdu, tańsze bilety i składy Flirt. Ale też fiasko inauguracji pociągów Dart, luki taborowe i nerwówka zmian kadrowych na szczycie holdingu PKP. Takie będą najbliższe dni i najbliższy rok.

 • Czeski prywatny przewoźnik kolejowy i autobusowy Leo Express chciałby jeszcze jesienią tego roku uruchomić połączenie kolejowe z Krakowa przez Katowice do Pragi. Firma czeka na zgodę Urzędu Transportu Kolejowego przyznającą otwarty dostęp do torów na tej trasie.

 • Uwaga: W niedzielę ważna zmiana na kolei. Nasze pociągi pojadą szybciej!

  28 dodatkowych pociągów uruchomi PKP Intercity od 14 czerwca do miejscowości turystycznych, w tym m.in. do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Szklarskiej Poręby, Wisły czy Zakopanego. W związku z tym od niedzieli zmieni się rozkład jazdy pociągów.

 • Ekspansja Flixbusa: Po Europie Zachodniej czas na Polskę i Amerykę

  Co jest tajemnicą sukcesu Flixbusa? Autobusowy gigant powstał zaledwie pięć lat temu jako start-up. Dziś przewozi rocznie 40 mln pasażerów. Po podbiciu Europy Zachodniej firma weszła do Polski i zapowiada ekspansję w USA.

 • Czeski przewoźnik kolejowy wznowi kursy pomiędzy Pragą i Krakowem

  Czeski przewoźnik kolejowy Leo Express, który na początku października czasowo zawiesił weekendowe połączenie między Pragą i Krakowem, pod koniec tego miesiąca wznowi je. Od 20 czerwca przyszłego roku pociągi między stolicą Czech i Krakowem będą jeździły codziennie.

 • Czeski Leo Express na wiosnę zacznie jeździć po Polsce. Chrapkę na wożenie naszych podróżnych mają kolejni przewoźnicy z zagranicy.

 • MG ani biznes nie interesują się ustawą wartą miliardy zł

  Ani resort gospodarki, ani organizacje biznesowe jak Konfederacja Lewiatan czy BCC nie interesują się ustawą, która ma otworzyć zasoby muzeów, bibliotek i archiwów. Mimo, że przepisy są istotne dla kilkuset tys. firm, a potencjalne zyski idą w miliardy złotych.

 • Rozkład nie tylko jazdy kolei regionalnych

  Po blisko trzech latach od oddania Przewozów Regionalnych samorządom pasażerowie nie odczuli żadnej poprawy. Dlaczego nie weźmiemy przykładu z Niemiec, które przeżywają renesans kolei regionalnej? Bo utrzymanie takiej zabawki kosztuje nawet 7 mld euro rocznie. Nasi zachodni sąsiedzi nie mają jednak wątpliwości, że to i tak świetny interes.

 • W Wielkopolsce będzie mniej pociągów dopiero od końca maja. Nowy rozkład jazdy pociagów, który obowiązywać będzie od 28 maja zostanie uszczuplony o prawie czterdzieści pociągów pasażerskich.