• Informacje na temat:

  autobusy solaris

Artykuły na temat: autobusy solaris
 • Polscy fachowcy poszukiwani przez firmy z całego świata

  ...czołówce Niemiecki dziennik wyjaśnia, że Polska stawia m.in. na efektywność energetyczną i elektromobilność: "Rzeczywiście, jeżeli chodzi o elektryczne autobusy producentów takich jak Solaris i Ursus Polska plasuje się w światowej czołówce". Pierwsze autobusy z Lublina są już na ulicach w Skandynawii; w Niemczech i Holandii Ursus Bus weźmie wkrótce udział w przetargach. "Die Welt" pisze, że firma...

 • Berlin: Elektryczne autobusy z Polski

  Solaris należy do najbardziej znanych polskich marek w Niemczech. Od wiosny 2019 r. elektryczne autobusy tej firmy będą woziły pasażerów w Berlinie.

 • Solaris dostarczy w sumie 22 autobusy do Bergamo i Mediolanu

  Producent autobusów z Bolechowa, spółka Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch, z czego 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów zamówił mediolański przewoźnik ATM - poinformował Solaris w piątkowym komunikacie.

 • Solaris nabrał wody w usta?

  Wielkopolski producent autobusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach nie odnosi się na razie oficjalnie do informacji o rozważanej sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w spółce. O tym, że taką możliwość rozważają właściciele, napisał we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Ursus stawia na autobusy!

  Grupa Ursus SA zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne dotyczące utworzenia silnego ośrodka produkcji i rozwoju autobusów. W produkcji autobusów Polska jest potentatem na europejskim rynku. Z analiz firmy JMK (zajmuje się rynkiem autobusowym) wynika, że zajmujemy trzecie miejsce w Europie - wyprzedzają nas jedynie Szwedzi i Niemcy.

 • Berlin stawia na elektryczne autobusy polskiego Solarisa

  Bezemisyjna, cicha i niezwykle płynna - tak najkrócej można scharakteryzować jazdę jednym z czterech Solarisów Urbino 12 electric, które wkrótce wyjadą na berlińską linię nr 204. Na terenie zajezdni przy ulicy Indiry Gandhi, należącej do stołecznego przewoźnika Berliner Verkehrsbetriebe, partnerzy projektu zaprezentowali innowacyjne pojazdy elektryczne.

 • Hiszpańska firma CAF ma być nowym inwestorem spółki Solaris Bus & Coach. Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował we wtorek o podpisaniu umowy w tej sprawie.

 • Solaris dostarczy 150 autobusów do Wilna

  Władze Wilna poinformowały, że polska spółka Solaris Bus & Coach wraz z bankiem Luminor wygrała przetarg na dostarczenie nowych autobusów. Część z nich wyjedzie na ulice litewskiej stolicy prawdopodobnie już w kwietniu przyszłego roku.

 • Eksportowa wizytówka kraju idzie na sprzedaż

  Kontrolę nad Solarisem mogą przejąć europejscy potentaci w produkcji autobusów, fundusze private equity lub Polski Fundusz Rozwoju z partnerem biznesowym. - Jest już krótka lista siedmiu podmiotów, które prowadzą proces due diligence.

 • Elektryczny Solaris Urbino został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017. To pierwszy w historii tytuł "Bus of the Year" dla pojazdu bateryjnego. Statuetkę firma z podpoznańskiego Bolechowa odebrał w Hanowerze podczas targów pojazdów użytkowych IAA. Solaris wśród konkurentów miał pojazdy takich marek jak: Ebusco, Irizar, Van Hool, oraz Mercedes.