• Informacje na temat:

  autostrady i drogi szybkiego ruchu polska

Artykuły na temat: autostrady i drogi szybkiego ruchu polska
 • Rowerowe autostrady dla Niemców dojeżdżających do pracy

  ...szybkiego ruchu. Powstaną one z myślą o rosnącej stale liczbie osób, które dojeżdżają do pracy. Drogi bez sygnalizacji świetlnej i skrzyżowań pozwolą na szybszy dojazd do uczelni lub biura, jednocześnie odciążą ruch drogowy. W obliczu przeciążonych autostrad, rosnącego zanieczyszczenia powietrza i braku ruchu jazda rowerem z miasta do miasta, czy na jego peryferie, wydaje się być rozsądnym...

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...obecny Walt Martin, kierowca; on też musiał przejąć stery, kiedy ciężarówka opuszczała drogę szybkiego ruchu. Na razie Martin nie obawia się utraty pracy, ale kiedy technologia autonomicznych pojazdów(...). W szczególności model państwa socjalnego, do którego zdaje się Polska powoli zaczyna aspirować. Takie państwo próbuje za pomocą swoich instytucji wymusić dzielenie się bogatych z biednymi najprostszą z metod: tym...

 • Autostrady: Beton wraca do łask?

  Do 2020 roku 27 proc. dróg budowanych w Polsce będzie miało nawierzchnię betonową - poinformował w tym tygodniu sejmową Komisję ds. Infrastruktury wiceszef resortu infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz.

 • Nie boom, lecz rozwój

  Rządowe wydatki na inwestycje drogowe i kolejowe mają w najbliższych latach wynieść ok. 174 mld zł. Czy kolejny infrastrukturalny boom przełoży się na wzrost krajowego budownictwa?

 • Pekin zapłacił za błędy COVEC. Polskie firmy boją się, że Chiny chcą wrócić na nasz rynek

  Ponad 50 mln zł spornych odsetek wpłaciły na konto Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Exim Bank i Bank of China. To te instytucje finansowe udzielały zabezpieczenia wartych 1,3 mld zł dwóch kontraktów na autostradzie A2, które w 2011 r. porzuciło konsorcjum COVEC. To był początek czteroletniego sporu z udziałem polskich i chińskich sądów.

 • Adamczyk: Dzięki nowelizacji przepisów kierowcy będą mogli płacić za przejazd po europejskich drogach za pomocą jednego urządzenia

  Część użytkowników polskich dróg zrozumiała, że czekają ich podwyżki opłat za przejazd autostradami, za przejazd drogami szybkiego ruchu i drogami ekspresowymi i Bóg wie jeszcze, jakie podwyżkami.

 • ZPP: Urzędnicy walczą z kierowcami, nie dając im nic w zamian

  Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak utrudnić życie kierowcom - ocenia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Według niego zaostrzanie przepisów wcale nie poprawia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jest jedynie sposobem na zwiększenie wpływów do budżetu.

 • Ambitny Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

  W ramach programu Budowy Dróg Krajowych na lat 2014-2023 do tej pory ogłoszono 157 postępowań przetargowych na ok. 2089 km, o wartości ok. 68.5 mld zł - zapowiedziała ostatnio w Senacie zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Monika Milwicz

 • Drogowa kiełbasa wyborcza

  Rządowy program budowy dróg na lata 2014-2023 miał być przyjęty jeszcze przed wakacjami. Jednak po przegranej Bronisława Komorowskiego przesunięto jego przyjęcie na wrzesień. Także po to, by dopisać do niego wiele nowych inwestycji. Część bardzo wątpliwych.