• Informacje na temat:

  bać pol

Artykuły na temat: bać pol
 • Jak się nie bać i się nie dać... w rozmowie z rekruterem

  Ponad 300 tysięcy osób w całym kraju porzystąpiło w tym roku do zdawania matur ustnych. Egzaminy te przypominają w pewnym stopniu rozmowę rekrutacyjną. I jedne i drugie wiążą się z wysokim poziomem stresu, który wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez rozmówcę, a tym samym na ostateczny rezultat spotkania.

 • Gdy piszemy te słowa, eurodolar rzeczywiście pozycjonuje się przy 1,1050. Jest więc ulokowany nisko, znacznie niżej niż przez ostatnie półtora miesiąca. Pokazuje nam to, że dolar się wzmocnił, a wczoraj wieczorem faktycznie doszło do zmiany obrazu na wykresie, choćby przez sam fakt przebicia "jedenastki".

 • Zażarte boje pracowników i pracodawców

  ...pracy. I gubi się gdzieś elementarna ekonomiczna prawda, że zdrowa gospodarka i stan zbliżony do pełnego zatrudnienia to coś, na czym skorzystalibyśmy en masse. "Z polską pracą jest coś nie tak" - pisałem w tym miejscu kilka miesięcy temu ("Cztery zmory polskiej pracy" DGP 17-19 maja). I będę się przy tym twierdzeniu upierał. Przyznam, że inspiracją do ponownego podjęcia tematu była makabryczna...

 • Gazprom coraz bardziej boi się amerykańskiego gazu. Zamawia monitoring

  Największy producent gazu na świecie, rosyjski Gazprom, kosztem ponad pół miliona euro chce zlecić monitorowanie amerykańskiego rynku gazu. Ma to pomóc spółce w skutecznej rywalizacji z amerykańskim gazem, który coraz szerszym strumieniem napływa nasz kontynent.

 • Polacy jak niewolnicy na polach bawełny

  Hiszpańska Gwardia Cywilna zatrzymała w miejscowości Buitrago koło Madrytu polskiego przedsiębiorcę budowlanego, Artura Z. K., oskarżonego o eksploatowanie swoich rodaków, których zatrudniał do pracy na budowach - poinformowały w środę źródła policyjne.

 • Japonia: Na zakończonym dzisiaj posiedzeniu Bank Japonii nie zdecydował się na żadne zmiany w polityce pieniężnej - decyzję podjęto przewagą odpowiednio 8-1 (utrzymanie skali programu QE), oraz 7-2 głosów (utrzymanie ujemnych stóp procentowych).

 • Rynek pracy nie przetrwa bez millenialsów

  Jak twierdzi A. Carvelli, młodzi Polacy mogą bez obaw szukać dobrej posady dotąd, aż ją znajdą. Najpóźniej po pół roku pracy w danej firmie powinni wiedzieć, jakie mają szanse na awans, by zdecydować, czy chcą w niej zostać. Ekspert też uważa, że osoby, które często zmieniają pracę, nie muszą bać się o swoją karierę.

 • Po ponad dwóch latach mozolnych prac rząd jest bardzo blisko przyjęcia tak zwanej ustawy antyparabankowej - pisze "Puls Biznesu".

 • Nowy rekord: Cztery na dziesięć firm planuje rekrutacje jeszcze w tym roku!

  ...i ich rosnące kłopoty z pozyskaniem kandydatów przekładają się na presję płacową - ponad połowa Polaków oczekuje w najbliższym czasie podwyżki. Pracodawcy chcąc pozyskać kadry i utrzymać obecne będą(...) Witucki, prezes Work Service S.A.  Polacy wyjątkowo spokojni o pracę Historyczne niskie wyniki poziomu bezrobocia i rosnące deficyty kandydatów przekładają się na nastroje pracowników. Tylko 11,6

 • Europa liczy na EBC, Ameryka boi się taniej ropy

  Dawno nie widzieliśmy tak wyraźnej rozbieżności nastrojów między głównymi giełdami europejskimi a Wall Street, jak wczoraj. Cena amerykańskiej ropy WTI przełamała poziom 45 dolarów, spadając o kolejne prawie 2 proc. Według Goldman Sachs, w pierwszej połowie tego roku notowania ropy naftowej WTI będą musiały utrzymywać się przez dłuższy czas w rejonie 40 USD za baryłkę.