• Informacje na temat:

  badania empiryczne

Artykuły na temat: badania empiryczne
 • Randstad: Co czwarta firma planuje zwiększyć zatrudnienie

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Randstad, co czwarta firma zamierza w najbliższym półroczu zwiększyć zatrudnienie.

 • Wartość sektora bankowego podwoi się do 2050 roku

  Według prognoz Banku Anglii, wartość brytyjskiego sektora bankowego podwoi się do 2050 roku i będzie stanowić równowartość ponad 950 proc. brytyjskiego PKB.

 • Wpływ handlu międzynarodowego na płace i zatrudnienie

  ...zasobnych w pracę niewykwalifikowaną rozwój handlu prowadzi do wzrostu płac pracowników niewykwalifikowanych w stosunku do wykwalifikowanych. Badania empiryczne wykazały jednak, że w grupie krajów(...). Outsourcing w praktyce Mimo, że teoria HOS potwierdza się w większości przypadków, to istnieją od niej odstępstwa. Badania empiryczne wykazały, że w niektórych krajach słabiej rozwiniętych, rozwojowi...

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Wpływ zmian wysokości wynagrodzenia minimalnego na rynek pracy

  ...podwyżce płacy minimalnej staje przed wyborem - albo zwolnić część pracowników, aby zatrudnienie było opłacalne, albo zmniejszyć dodatki i świadczenia. Badania empiryczne przeprowadzone przez Simon(...) pracy. Pojawiają się badania empiryczne pokazujące brak efektów takiej operacji lub nawet efekty pozytywne. Teoretycy włączają do swoich rozważań nowe czynniki, które mogą wpływać na zmiany...

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyzna dzisiaj nagrodę w dziedzinie ekonomii

  "Nobel z ekonomii" zostanie przyznany dzisiaj. Od pewnego czasu trwają już jednak spekulacje o faworytach do tej nagrody. Jednym z nich jest ortodoksyjny rabin z Nowego Jorku...

 • Rzeczpospolita niskich płac!

  Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. W 2013 roku aż 436 tysięcy osób otrzymywało najniższą przewidzianą przepisami pensję. Od 2007 roku grono pobierających minimalne wynagrodzenie powiększyło się aż o 225 tysięcy osób.

 • Kalendarium ekonomicznego Nobla od 1969 roku

  Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych jest przyznawana przez Komitet Noblowski. Są to nagrody ufundowane przez Szwedzki Bank Narodowy, czyli nie z funduszy, z których pochodzą Nagrody Nobla. Pierwszego "ekonomicznego Nobla" wręczono w 1969 roku (poniżej historyczne zestawienie).

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  ...wpływa na zatrudnienie. Neutralność bowiem pojawia się w badaniach obejmujących reżimy prawne, w których pensja minimalna funkcjonuje od lat, a więc pracodawcy i pracownicy zdążyli się już do niej...

 • Brytyjczyk Angus Deaton dostaje ekonomicznego nobla

  Brytyjczyk Angus Deaton został tegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii - ogłosiła w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Wyróżniono go za "analizę konsumpcji, ubóstwa i dobrobytu".