• Informacje na temat:

  badania empiryczne

Artykuły na temat: badania empiryczne
 • Randstad: Co czwarta firma planuje zwiększyć zatrudnienie

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Randstad, co czwarta firma zamierza w najbliższym półroczu zwiększyć zatrudnienie.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii

  Amerykańscy naukowcy William Nordhaus i Paul Romer zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi - ogłosiła w poniedziałek Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

 • Wpływ handlu międzynarodowego na płace i zatrudnienie

  ...zasobnych w pracę niewykwalifikowaną rozwój handlu prowadzi do wzrostu płac pracowników niewykwalifikowanych w stosunku do wykwalifikowanych. Badania empiryczne wykazały jednak, że w grupie krajów(...). Outsourcing w praktyce Mimo, że teoria HOS potwierdza się w większości przypadków, to istnieją od niej odstępstwa. Badania empiryczne wykazały, że w niektórych krajach słabiej rozwiniętych, rozwojowi...

 • Polscy kierowcy ofiarami strategii rakiety i piórka

  Polski rynek paliw z kilku minionych miesięcy oraz badania naukowe z kilkunastu ostatnich lat potwierdzają obiegową opinię kierowców. Ceny detaliczne paliw w Polsce szybko rosną, gdy następują podwyżki w hurcie, natomiast gdy na globalnym rynku dochodzi do silnych obniżek, spadają bardzo powoli. Co można zrobić, by przeciwdziałać tej sytuacji? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Wpływ zmian wysokości wynagrodzenia minimalnego na rynek pracy

  ...podwyżce płacy minimalnej staje przed wyborem - albo zwolnić część pracowników, aby zatrudnienie było opłacalne, albo zmniejszyć dodatki i świadczenia. Badania empiryczne przeprowadzone przez Simon(...) pracy. Pojawiają się badania empiryczne pokazujące brak efektów takiej operacji lub nawet efekty pozytywne. Teoretycy włączają do swoich rozważań nowe czynniki, które mogą wpływać na zmiany...

 • Wartość sektora bankowego podwoi się do 2050 roku

  Według prognoz Banku Anglii, wartość brytyjskiego sektora bankowego podwoi się do 2050 roku i będzie stanowić równowartość ponad 950 proc. brytyjskiego PKB.

 • Rzeczpospolita niskich płac!

  Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. W 2013 roku aż 436 tysięcy osób otrzymywało najniższą przewidzianą przepisami pensję. Od 2007 roku grono pobierających minimalne wynagrodzenie powiększyło się aż o 225 tysięcy osób.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  ...wpływa na zatrudnienie. Neutralność bowiem pojawia się w badaniach obejmujących reżimy prawne, w których pensja minimalna funkcjonuje od lat, a więc pracodawcy i pracownicy zdążyli się już do niej...

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyzna dzisiaj nagrodę w dziedzinie ekonomii

  "Nobel z ekonomii" zostanie przyznany dzisiaj. Od pewnego czasu trwają już jednak spekulacje o faworytach do tej nagrody. Jednym z nich jest ortodoksyjny rabin z Nowego Jorku...