• Informacje na temat:

  bagaz w klm

Artykuły na temat: bagaz w klm
 • Krakowskie lotnisko - znowu rekord

  2014 był kolejnym rekordowym rokiem krakowskiego lotniska. Port przekroczył liczbę 3,8 mln obsłużonych pasażerów mimo prac inwestycyjnych prowadzonych w części pasażerskiej oraz operacyjnej. Kraków Airport pozyskał również duże, prestiżowe linie lotnicze, które w 2015 r. rozpoczną regularne loty ze stolicy Małopolski.

 • LOT na czele rokoszu przeciw Lufthansie

  19 linii lotniczych, którym nie po drodze z największymi europejskimi potęgami, zawiązało organizację lobbingową.

 • Uwaga! Pierwszy przewoźnik wprowadza opłaty za bagaż

  Holenderska linia lotnicza KLM jest pierwszym tradycyjnym przewoźnikiem w Europie, który zdecydował się pobierać opłaty za bagaż. Do tej pory takie dodatkowe koszty wprowadzali tylko tani przewoźnicy.

 • LOT: Dodatkowa opłata za bagaż na trasach do USA i Kanady

  Od 15 lutego podróżujący klasą ekonomiczną samolotami PLL LOT do USA i Kanady będą musieli płacić za drugi bagaż - poinformował we wtorek przewoźnik. Do tej pory było to wliczone w cenę biletu.

 • Uważaj na te linie

  British Aiways, American Airlines oraz Iberia, czyli trójka członków sojuszu lotniczego Oneworld, znalazły się na celowniku Komisji Europejskiej za porozumienia, które ograniczają konkurencję w połączeniach transatlantyckich.

 • Trzeba płacić za długie nogi!

  Linie lotnicze British Airways wprowadziły ciekawą innowację - można wybrać sobie miejsce w samolocie na kilka dni przed podróżą (teraz bezpłatnie na 24 godziny przed odlotem). Brawo! Jest jednak problem - to będzie kosztować.

 • Europejski gigant zwolni 15 procent załogi

  Niemieckie linie lotnicze Lufthansa do 2011 roku chcą zwolnić 15 proc. swojej załogi (rocznie 5 proc.). Wcześniej dziennik gospodarczy "Handelsblatt" pisał, iż firma chce zwolnić 15 proc. pracowników do 2012 r.

 • Złoty jest bardzo mocny. Dla Polaków wybierających się na wakacje za granicę to dobra wiadomość, bo oznacza tańsze bilety lotnicze. Jest jednak jedno "ale". Ceny biletów winduje do góry drogie paliwo. Czy można więc ciągle tanio lecieć np. za Atlantyk?

 • Czarne chmury nad tanimi liniami

  Tanie austriacko-słowackie linie lotnicze SkyEurope 1 września - po ośmiu latach kiepskiego zarządzania bez zysku - ogłosiły bankructwo, Słowacja błyskawicznie cofnęła im licencję na latanie. Na giełdach (w tym GPW) akcje są bezterminowo zawieszone. Sektor tanich przewoźników jest w kryzysie, jak cała branża lotnicza - w tym roku (według organizacji firm lotniczych IATA) straci 11 mld USD, przyszłym roku ma stracić 3,8 mld USD. Ba, jak cały świat!