• Informacje na temat:

  bailout

Artykuły na temat: bailout
 • Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, który stabilizuje się przed okresem świątecznym. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4185 PLN za euro, 4,2273 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,1239 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,1927 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowność krajowego długu wynoszą 3,451 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Grecji grozi kolejna recesja - informuje we wtorek AP, powołując się na ekspertów finansowych. Niejasne są perspektywy następnego bailoutu dla Aten, który zapowiedział minister finansów Hiszpanii; eurogrupa oraz grecki resort finansów dementują te informacje.

 • Odkładając awersję do ryzyka na bok, USD pozostaje głównym kierunkiem przepływu kapitału, gdyż jego fundamenty wyglądają najsolidniej. Dolar znajduje wsparcie w optymizmie prezes Yellen. Grecja przegłosowała reformy, ale euro nic sobie z tego nie robi. Czarne chmury zebrały się nad walutami surowcowymi.

 • Cichy start piątkowego handlu bez impulsów z Chin, gdzie fixing USD/CNY ustabilizował się na poziomach z poprzedniego dnia. Dane o sprzedaży detalicznej z USA nie były wystarczające dobre, by odżył popyt na USD. Mieszane dane z Polski utrzymują złotego w miejscu.

 • Deutsche Bank ma kłopoty: po raz pierwszy od 2008 r. musi ogłosić stratę

  Niebezpieczny koktajl złożony z szokujących kosztów sądowych, ujemnych stóp procentowych w Europie i niekorzystnych prognoz gospodarczych zmusił największego kredytodawcę w Niemczech, Deutsche Bank, do ogłoszenia pierwszej straty od 2008 r.

 • Od 3 maja (gdy testowano ok. 1,1610-15) wykres eurodolara idzie na południe, przy czym ów trend potwierdzony został przynajmniej dwa razy w czerwcu. Co więcej, spotkał się on z trendem wzrostowym, mierzonym od 3 grudnia 2015. Nastąpiło to 24 czerwca, gdy spływały wyniki brytyjskiego referendum Brexitowego. Tego dnia dolar potężnie się umocnił, a tendencja zwyżkowa przeszła do historii. Ba, kilka dni później dawna jej linia zadziałała w pewnym przybliżeniu jako opór (por. szczyty z 5 lipca,...

 • Rankiem spodziewaliśmy się, że wahania eurodolara będą dziś przebiegały pomiędzy 1,11 i 1,12 (mniej więcej), zaś zarówno parcie ku 1,13, jak i schodzenie stricte do 1,10 uznawaliśmy za mało prawdopodobne. Z drugiej strony, założeniem było też to, że jeśli tylko dane z USA będą niezłe, a z Grecji nie napłynie żaden optymizm - to piłka będzie raczej po stronie dolara i wzrosty euro będą blokowane.

 • Portoryko stało się niewypłacalne

  Agencja ratingowa Moody's oceniła wczoraj , że Portoryko stało się niewypłacalne.