• Informacje na temat:

  bajery

Artykuły na temat: bajery
 • 7500 zł to za mało. Górnicy walczą o podwyżki

  Związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej ponowiły w niedzielę apel do zarządu o rozmowy na temat podwyżek wynagrodzeń w tym roku. Ale to nie koniec batalii o wyższe płace w górnictwie.

 • NLP, czyli drogocenny bajer

  Generalnie NLP odniosło i nadal odnosi komercyjny sukces na skalę światową o czym świadczy porażająca liczba oferowanych na rynku kursów, treningów i porad. Jest modne w świecie biznesmenów, polityków, celebrytów czy zwykłych "szarych, zakompleksionych żuczków".

 • Dyscyplinarne zwolnienie po strajku w Budryku - legalne

  Dyscyplinarne zwolnienie z pracy Wiesława Wójtowicza - nieformalnego przywódcy strajku w kopalni Budryk na przełomie 2007 i 2008 r. - było zgodne z prawem. Tak wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Katowicach, który przyznał rację Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW).

 • Ponad 1700 pracowników JSW chce skorzystać z pakietu osłonowego

  - 1716 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zadeklarowało chęć skorzystania z pakietu osłonowego; 324 osoby chcą skorzystać z jednorazowych odpraw pieniężnych, pozostali chcą odejść na urlopy górnicze - podała w czwartek rzeczniczka spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer.

 • Bauer może potrącić do 450 euro

  Od 1 stycznia obowiązuje w Niemczech godzinowa stawka minimalna 8,50 euro, ale w branży rolniczej (oraz w gastronomii i turystyce) przejściowo płaci się nieco mniej: 7,40 euro/h (w landach zachodnich), 7,20 euro/h (w landach wschodnich).

 • Prezes JSW pokonany przez nienawiść i agresję

  Jarosław Zagórowski rezygnuje z funkcji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Pismo w tej sprawie skierował w poniedziałek do rady nadzorczej - podała rzeczniczka firmy Katarzyna Jabłońska-Bajer. Wniosek rada ma rozpatrywać na wtorkowym posiedzeniu.

 • ​Pracownicy dostaną wypłaty zgodnie z planem

  - Nie potwierdziły się obawy, że pracownicy Kompanii Węglowej (KW) nie dostaną w terminie pensji. Władze borykającej się z trudną sytuacją finansową spółki zleciły wykonanie przelewów na ich konta - podał rzecznik spółki. Chodzi o 356 mln zł dla prawie 55 tys. pracowników.

 • Raport bieżący nr 13/2017 Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze. Dino...

 • Usiądź!

  ...odciąża kręgosłup. Jak można się domyślić, posiadanie dobrego krzesła, wyposażonego w nowoczesne ergonomiczne "bajery" nie wystarcza do osiągnięcia wygody siedzenia. Niezbędna jest również podstawowa...

 • Koniec "podwójnej irlandzkiej"? Oto, jak działa legendarna furtka podatkowa

  "Podwójna irlandzka" jest symbolem międzynarodowych manipulacji podatkowych. Teraz Dublin zapowiedział, że zamierza wprowadzić gruntowne zmiany w strukturze podatkowej. Dzięki temu chce załatać dziurę, z której do tej pory korzystały międzynarodowe koncerny, starając się zaoszczędzić miliardy dolarów. Nie zdradza jednak szczegółów.