• Informacje na temat:

  bakłażan,

Artykuły na temat: bakłażan,
 • W wydaniu wrześniowym chcemy skoncentrować się na pierwszym dniu w pracy - zarówno na sytuacji, kiedy wkraczamy do zupełnie nowego biura i szczególnie zależy nam na tym, by wypaść jak najlepiej, jak i wówczas, kiedy wracamy do pracy po dłuższej urlopowej przerwie.

 • Bronisze: Kupujemy w skrzynkach i workach

  Polacy szukają tam gdzie taniej. Na hurtowej giełdzie w Broniszach coraz więcej osób prywatnych kupuje warzywa i owoce. Giełda obsługuje detal, pod warunkiem ze kupimy skrzynkę jabłek czy worek ziemniaków.

 • Ceny owoców i warzyw spadają na łeb na szyję

  Niskie ceny na rynku w Broniszach. Prawie wszystkie owoce i warzywa są tańsze niż przed rokiem. Wszystko przez wysoką podaż, której sprzyjały warunki pogodowe. To powoduje, że producenci nie są w stanie pokryć z zysków poniesionych kosztów. Sytuacji dodatkowo zaszkodzi wprowadzony przez Rosję zakaz importu prawie wszystkich owoców i warzyw z Polski.

 • Włoscy rolnicy rozdadzą za darmo tony warzyw i owoców

  Włoski związek rolników indywidualnych zapowiedział, że w piątek w całym kraju, na placach w miastach i na plażach w kurortach, będzie rozdawał tony warzyw i owoców. Tak rolnicy będą protestować przeciwko niskim cenom skupu i ogromnym marżom w handlu.

 • Statystyczny Polak w tym roku zje ponad 100 kg warzyw i ich przetworów, czyli trochę mniej niż w poprzednich latach. Najchętniej sięgamy po pomidory i ogórki - poinformowała Irena Strojewska z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 • Warzywa droższe nawet o kilkadziesiąt procent!

  Młode warzywa są w tym roku droższe o co najmniej 10 proc. w stosunku do cen z ub.r. Jest ich mniej z powodu niesprzyjającej pogody - chłodów i opadów - poinformowała dr Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarski Żywnościowej.

 • Krach na rynku warzyw, trudne czasy na owocach

  W tym roku owoce, jabłka, śliwki i gruszki będą tańsze niż w 2010 r. - poinformowała PAP Bożena Nosecka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Ceny owoców są o 15-35 proc. niższe w porównaniu z cenami z zeszłego roku - wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Warszawskiego Rolno-Spożywczy Rynku Hurtowego w Broniszach.

 • Indusi boją się wielkich sieci handlowych

  Po dopuszczeniu na indyjski rynek przez rząd wielkich sieci detalicznych, jak amerykański Wal-Mart, rolników i sprzedawców w Indiach czeka niepewna przyszłość. Kwestia ta doprowadziła też do paraliżu parlamentu.

 • Które ceny podbije susza!

  Straty w plonach zbóż jarych mogą przekroczyć 30 proc., jednak resort rolnictwa nie spodziewa się znaczących podwyżek cen dla konsumentów, gdyż są spore zapasy, można też zboża importować - powiedział w TVN 24 wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper.