• Informacje na temat:

  balcerowicz ofe

Artykuły na temat: balcerowicz ofe
 • OFE: Miliony przyszłych emerytów czeka na ten wyrok

  3-4 listopada Trybunał Konstytucyjny rozpozna wnioski prezydenta i Rzecznika Praw Obywatelskich ws. reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych - poinformował Trybunał na swojej stronie internetowej. Obecnie w OFE jest ponad 16,5 mln członków.

 • Donald Tusk porzucił swoich wyborców

  Źle, że rząd przy okazji dyskusji o OFE przekonuje, że rynek jest niepewny, PO odcina się w ten sposób od swoich wolnorynkowych korzeni, wyborcy są zdezorientowani - twierdzi gość Przesłuchania w RMF FM prof. Jan Winiecki.

 • Czego nie lubimy mówić o ZUS (bo nam to nie na rękę)

  Inaczej niż bohaterowie tekstu Miry Suchodolskiej "ZUS zły" (DGP 152/2015) nie narzekam na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Owo "nie narzekam" przez wielu krytyków obecnego systemu pewnie zostanie utożsamione z "pochwalam", ale użyłem dokładnie takiego słowa, jakiego chciałem.

 • Błyskotliwa kariera Morawieckiego pełna problemów. Wszystkie wojny wicepremiera z ministrami

  Minister rozwoju i finansów nie ma łatwego życia w rządzie. Z jednej strony cieszy się pełnym zaufaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu został wykreowany na głównego architekta gospodarczej "dobrej zmiany". Z drugiej - jest nowy w polityce i jego błyskotliwa kariera jest trudna do przełknięcia dla partyjnego aktywu.

 • Porażająca wielkość długu publicznego w Polsce

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie zanotowałyby deficytu. W efekcie dzisiaj na każdego mieszkańca Polski przypada 28 755 zł jawnego długu publicznego i dodatkowo ponad 80 tys. zł ukrytego długu publicznego.

 • Balcerowicz: Nie ruszać OFE!

  Polaków nie można traktować jak baranów - grzmi w "Gazecie Wyborczej" prof. Leszek Balcerowicz.

 • Balcerowicz: OFE decydujące starcie?

  Prof. Leszek Balcerowicz chciałby, by rząd wskazał swego przedstawiciela w debacie telewizyjnej nt. zmian w OFE. - Nie mam nic przeciwko temu, aby był to Jacek Rostowski - napisał Balcerowicz w oświadczeniu fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Balcerowicz krytykuje plany wobec OFE

  Leszek Balcerowicz krytykuje rządowe plany dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych. Były wicepremier powiedział w radiowej Jedynce, że likwidacja OFE lub przejęcie zgromadzonych tam środków przez budżet będzie niekorzystne dla przyszłych emerytów, gospodarki i wiarygodności Polski.

 • Balcerowicz: Administracja zjadła więcej niż OFE

  - Wydatki na administrację rządową w latach 2000-2010 były osiem razy wyższe niż wpłaty do OFE - powiedział prof. Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, stwierdzenie, iż wpłaty te są główną przyczyną narastania długu publicznego, to chwyt propagandowy rządu.