• Informacje na temat:

  balice astaldi

Artykuły na temat: balice astaldi
 • Połączenie do Balic w końcu otwarte

  28 września Koleje Małopolskie uruchomiły połączenie na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko - Wieliczka Rynek Kopalnia. Start został opóźniony o miesiąc. Inwestycja była współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej z tzw. Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 • Od 28 września terminal na lotnisku Kraków Airport całkiem po nowemu

  Doszczętnie komprormituje się PIS-owska śpiewka, że Polska jest w ruinie. Jak na złość lotnisko Kraków Airport 28 września otworzy nowy terminal.

 • Krakowskie lotnisko wybrało inwestora zastępczego do rozbudowy portu

  Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice wybrał firmę, która ma pełnić rolę inwestora zastępczego dla rozpoczynanych kluczowych inwestycji na terenie lotniska.

 • Rozpoczyna się budowa nowego terminalu pasażerskiego w Kraków Airport

  Do końca marca 2015 roku zostaną zrealizowane najważniejsze inwestycje w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice: budowa nowego terminalu, przebudowa istniejącego oraz modernizacja wewnętrznego układu komunikacyjnego lotniska.

 • Krakowskie lotnisko chce obsłużyć w tym roku więcej pasażerów

  3,66 mln pasażerów, o prawie 7 proc. więcej niż w 2012 r., planuje obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. W najbliższym czasie rozpoczną się tam najważniejsze inwestycje, dzięki którym port osiągnie przepustowość 8 mln osób rocznie.

 • W kwietniu ruszą prace w części operacyjnej krakowskiego lotniska

  Spółka Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice i firma Max Bögl podpisały dzisiaj umowę na realizację inwestycji w części airside krakowskiego lotniska. Wartość prac wynosi 131,28 mln zł, z czego 50 mln zł to dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Pozostała kwota będzie pochodzić z obligacji wyemitowanych przez Bank Pekao SA. Roboty budowlane nie zakłócą

 • Rekordowy kwiecień w Kraków Airport

  W kwietniu w Kraków Airport obsłużono 310 823 pasażerów, o 8 proc. więcej w stosunku do kwietnia 2012 roku. Tym samym jest to najlepszy kwiecień w historii portu i kolejny rekordowy miesiąc w tym roku. Krakowskie lotnisko odnotowało także rekordowe wyniki w styczniu i marcu.