• Informacje na temat:

  bank barclays oddzial w polsce

Artykuły na temat: bank barclays oddzial w polsce
 • Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  - Chcemy być pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi obsługę "one click" wszystkim klientom - obecnym i nowym. To oznacza, że będziemy mogli założyć im konto bankowe w oparciu o biometrię, bez wizyty w oddziale, udziału kuriera czy przelewu autoryzacyjnego. To będzie prawdziwa rewolucja - zapowiada Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz i Pawłem Czuryło.

 • Rewolucja kartowa nad Wisłą. 50 lat płatności bezgotówkowych w Polsce

  Pod koniec lat 60. w Polsce pojawiły się pierwsze transakcje bez użycia gotówki. Ich kompleksową obsługą zajmowała się jedna instytucja, a przez długie lata sieć akceptacji obejmowała tylko punkty handlowe i usługowe odwiedzane przez turystów. Aż do lat 90. karta płatnicza była synonimem luksusu, na który mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. 50 lat rozwoju obrotu bezgotówkowego sprawiło, że

 • Innowacyjne zyski dzięki niskim stopom?

  Oprocentowanie lokat w Polsce wynosi dziś najczęściej 1-2 proc. W innych krajach jest jeszcze niższe. Ludzie trzymają więc oszczędności w bankach z przyzwyczajenia i dla bezpieczeństwa. Najwięcej banków, pieniędzy i ludzi zamożnych jest w Ameryce. To tam rozwija się od roku przedsięwzięcie, które daje szansę zwiększyć zyski z lokat do zauważalnego poziomu.

 • JP Morgan obniżył rekomendację dla Alior Banku do "neutralnie"

  JP Morgan, w raporcie z 1 czerwca, obniżył rekomendację dla Alior Banku z "przeważaj" do "neutralnie", pozostawiając jednocześnie cenę docelową na poziomie 94 zł. Raport wydano przy kursie 68,33 zł.

 • Cena akcji Barclays spadła podczas dzisiejszych notowań po informacji, że bank poszukuje okazji do przejęcia na amerykańskim rynku detalicznym.

 • 23 tys. bankierów na bruk

  W wyniku planowanego połączenia brytyjskiego banku Barclays z holenderskim ABN AMRO stracić pracę może 23,6 tys. pracowników, z czego 10,8 tys. stanowisk pracy zostałoby przeniesionych tańszych krajów, takich jak Indie czy Polska.

 • Brytyjskie banki kuszą polską emigrację

  Brytyjskie banki, doceniając wielkość polskiej emigracji na Wyspy Brytyjskie i jej rolę w rozwoju gospodarki, rozszerzają ofertę dla polskich emigrantów. Poza porozumieniami z polskimi bankami o wspólnym oferowaniu produktów i obsługą w języku polskim, chcą ułatwiać Polakom zakładanie kont bankowych jeszcze przed wyjazdem z Polski.

 • W trakcie dzisiejszych notowań rosły ceny banków i spółek wydobywczych, a Aviva przewodziła sektorowi finansowemu. Jak donosi Reuters, spółki związane z rynkiem surowcowym zyskują na wartości w związku ze zwyżką cen samych surowców oraz lepszemu od oczekiwano odczytowi PKB w Niemczech.

 • Spadek cen europejskich banków osłabił indeks FTSEurofirst300 w trakcie dzisiejszych notowań.