• Informacje na temat:

  bank konto

Artykuły na temat: bank konto
 • Kto do 30 listopada musi złożyć specjalne oświadczenie, by mieć dostęp do swoich pieniędzy m.in. na rachunku bankowym.

 • Bank musi zaoferować darmowe konto

  Od 8 sierpnia banki i SKOK-i muszą udostępnić klientom darmowe konta (tzw. podstawowy rachunek płatniczy). To wymóg ustawy o usługach płatniczych, która z kolei jest efektem unijnej dyrektywy. Wprowadzenie takiego rachunku ma zmniejszyć tzw. wykluczenie finansowe, ale w takich kontach za darmo będzie można wykonać jedynie podstawowy pakiet transakcji.

 • Mam konto, które otworzyłem, żeby zbierać na samochód. Po kupnie auta z rachunku nie korzystałem, od lat jest na nim tylko kilkadziesiąt złotych. Kolega powiedział, że pewnie bank już mi to konto zlikwidował. Czy rzeczywiście mają prawo zrobić to sami? Mariusz z Krosna...

 • Banki rozdają pieniądze na otwarcie konta

  Aż sześć banków rozdaje obecnie pieniądze nowym klientom, zachęcając do otwarcia konta bankowego. Zwykle jest to ok. 100 zł, ale czasami można uzyskać nawet kilkaset. Expander zwraca uwagę, że część instytucji, nie chcąc denerwować obecnych klientów, informacji o takiej promocji nie zamieszcza na swojej stronie internetowej.

 • Mam konto, które otworzyłem, żeby zbierać na samochód. Po kupnie auta z rachunku nie korzystałem, od lat jest na nim tylko kilkadziesiąt złotych. Kolega powiedział, że pewnie bank już mi to konto zlikwidował. Czy rzeczywiście mają prawo zrobić to sami? Marek z Krosna...

 • Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2015

  Nowy rok niesie ze sobą zwykle zmiany. Także TotalMoney.pl postanowiło zmienić comiesięczny ranking kont oszczędnościowych. Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem kont dla nowych środków, nowych klientów i standardowych. Które z nich jest najbardziej korzystne?

 • Comperia.pl. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął Getin Noble Bank. Jego konto oszczędnościowe (oferta dla aktywnych klientów) ma oprocentowanie 4 proc. Drugie miejsce przypadło Orange Finanse – oprocentowanie konta oszczędnościowego w tym banku wynosi 3,5 proc.. Trzecie miejsce na podium zajął Bank Ochrony Środowiska – Konto oszczędnościowe KOprofit daje 3,25 proc. odsetek.

 • Konto dla skąpca - wszystko bezwarunkowo bezpłatne

  W ostatnich miesiącach banki systematycznie podwyższały opłaty za prowadzenie kont i korzystanie z kart. Dla wielu może być więc zaskakujące, że wciąż pięć z nich świadczy te usługi bezwarunkowo bezpłatne. Trzem ofertom można wręcz nadać tytuł "Marzenie Skąpca", gdyż dają także darmową możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów. Expander podpowiada, gdzie takie oferty znaleźć.

 • Możemy już w prosty sposób sprawdzić, czy nie odziedziczyliśmy w spadku pieniędzy na koncie, o którego istnieniu nie wiedzieliśmy. Umożliwiają to nowe przepisy prawa bankowego, które weszły w życie 1 lipca 2016 roku. Wcześniej spadkobiercy też mogli sprawdzić, czy w banku lub Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK-u) nie ma pieniędzy, do których mają prawo. Było to jednak...

 • Darmowe konta wymagają aktywności posiadacza

  Czy klienci działających w Polsce banków mają dostęp do darmowych kont? "Puls Biznesu" przeanalizował oferty banków. Konto będzie za darmo, jeśli klient banku zleca przelewy i wykonuje płatności bezgotówkowe.