• Informacje na temat:

  bank polski

Artykuły na temat: bank polski
 • ...1. Narodowy Bank Polski jest instytucją finansową, bez której nie mogłaby funkcjonować współczesna gospodarka. I choć nie dostaniemy...

 • Narodowy Bank Polski: Nowa moneta z serii "Odkryj Polskę"

  Narodowy Bank Polski wprowadza nową monetę z serii "Odkryj Polskę". Na okolicznościowej pięciozłotówce znajdzie się ratusz w Poznaniu.

 • Narodowy Bank Polski pełni bardzo ważną rolę w ogólnokrajowym systemie bankowym. Chociaż nie otwiera kont ani lokat klientom indywidualnym i nie udziela kredytów, to pośrednio z efektami jego działań mamy na co dzień kontakt wszyscy. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

 • Postępowanie UOKiK przeciwko Credit Agricole Bank Polska

  UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Credit Agricole Bank Polska, kwestionując sposób, w jaki bank wprowadza zmiany w tabelach opłat i prowizji, regulaminach i umowach, m.in. przy umowach o kredyt hipoteczny.

 • W Polsce bankiem centralnym jest Narodowy Bank Polski (NBP). To on odpowiada za politykę pieniężną naszego państwa. Termin ten brzmi bardzo enigmatycznie i w pierwszym momencie nie widać związku pomiędzy ogólnopaństwowym działaniem a budżetem domowym konkretnej rodziny. Ten związek jednak istnieje i jest bardzo wyraźny.

 • Polski bank wygrywa światowy ranking

  Aplikacja IKO PKO Banku Polskiego po raz drugi okazała się najlepiej ocenianą na świecie przez klientów w rankingu brytyjskiego Retail Banker International.

 • Zarabiamy z mężem średnią krajową i znaczna część naszych dochodów idzie na spłatę kredytu mieszkaniowego. Ale jesteśmy oszczędni, i z każdego miesiąca coś udaje się odłożyć. Jednak mój mąż jest zwolennikiem odkładania w skarpetę! Śmieje się ze mnie, że szukam nowości na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego. Twierdzi, że to zajęcie dla biznesmena, a nie szarego człowieka... Anna...

 • Dla banków nadszedł najlepszy czas na udzielanie kredytów. A zwłaszcza kredytów konsumentom. Wszystkie instytucje walczą o tę część rynku i to właśnie od konsumentów zależą teraz ich wyniki. Największy, PKO Bank Polski, osiągnął po trzech kwartałach najlepsze wyniki w całym sektorze i odrobinę lepsze niż rok wcześniej.

 • Santander Bank zwolni 1,4 tys. pracowników

  ...i procesów, które są już realizowane przy użyciu nowych technologii - dodano. Santander to trzeci pod względem wielkości gracz na polskim rynku bankowym. W listopadzie sfinalizował przejęcie(...)- Zgodnie z podanym dzisiaj raportem bieżącym, Santander Bank Polska rozpoczął proces konsultacji z organizacjami związkowymi dotyczących zamiaru przeprowadzenia zwolnień grupowych. Zatrudnienie ma...

 • Bank Światowy: Awans Polski w rankingu Doing Business

  W najnowszym rankingu Doing Business Polska zajęła 24. miejsce - wynika raportu Banku Światowego. Awans o jedną pozycję w stosunku do roku ubiegłego możliwy był dzięki wprowadzeniu nowego prawa restrukturyzacyjnego i nowelizacji prawa budowlanego.