• Informacje na temat:

  bank swiatowy

Artykuły na temat: bank swiatowy
 • Bank Światowy zaproponuje zniesienie płacy minimalnej

  Ze stolicy USA, gdzie mieści się siedziba Banku Światowego, płyną informacje o propozycji zrezygnowania z płacy minimalnej. To rozwiązanie ma uprościć zatrudnianie i zwalnianie pracowników, co w efekcie uelastyczni rynki pracy krajów rozwijających się. Pomysł już skrytykował przedstawiciel Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych.

 • Bank Światowy chwali Polskę

  W 2017 r. wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 3,3 proc. z 2,8 proc. w 2016 r., dzięki inwestycjom i konsumpcji - wynika z opublikowanych w czwartek najnowszych prognoz Banku Światowego.

 • Bank Światowy o wynagrodzeniach w polskim sektorze publicznym

  Sektor publiczny nie ma większych problemów z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników na wysokich i specjalistycznych stanowiskach. Poprawa koniunktury w naszej gospodarce może jednak odwrócić tę tendencję - wynika z raportu Banku Światowego.

 • Ponad 1,1 miliarda osób na świecie, głównie w Afryce i w Azji, nie ma dowodu osobistego ani żadnego innego oficjalnego dokumentu, aby potwierdzić swą tożsamość, co pozbawia je dostępu do służby zdrowia, możliwości korzystania z pomocy społecznej lub edukacji - ogłosił w piątek Bank Światowy.

 • Potrzeba 600 milionów nowych miejsc pracy w najbliższych 15 latach, aby świat utrzymał obecny wskaźnik zatrudnienia - wskazał Bank Światowy w raporcie "World Development Report 2013", który przedstawiono we wtorek w Warszawie.

 • Bank Światowy o Polsce: uwaga na brak pracowników

  W 2017 r. wzrost polskiej gospodarki przyspieszy do 4,0 procent z 2,7 procent w roku ubiegłym, dzięki konsumpcji prywatnej wspartej dobrą sytuacją na rynku pracy i programem Rodzina 500 plus - ocenia Bank Światowy.

 • Gdańsk: State Street chce zatrudnić około tysiąca osób

  State Street Bank Polska Scott Newman podał, że w kilku minionych miesiącach zatrudnionych zostało 200 osób, a do końca roku firma planuje osiągnąć poziom 600 pracowników. Powiedział, że firma zakłada(...) finansową. State Street Bank Polska podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską; realizowana jest pierwsza edycja akademii biznesowej przygotowanej przez ekspertów firmy...

 • Bank Światowy: 912,7 miliona euro pożyczki dla Polski

  Bank Światowy udzielił naszemu krajowi 912,7 mln euro pożyczki. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na wspieranie wzrostu gospodarczego i tworzenie miejsc pracy.

 • Tylko przyjęcie obcokrajowców o dużym potencjale zawodowym będzie miało sens dla polskiej gospodarki

  ...rozwoju innowacji, mówi Łukasz Białek. Według eksperta, Polska powinna rozważyć wykorzystanie pomysłu emigracji cyklicznej, którą opracował Bank Światowy i rekomenduje do zastosowania go przez wiele(...) wzrostem. - Bank Światowy zakłada, że kontrolowana i planowana emigracja cykliczna pomaga zniwelować niepokoje społeczne wywołane niekontrolowaną imigracją, z jaką obecnie mamy do czynienia w Unii...

 • Bank Światowy obniżył prognozy globalnego wzrostu gospodarczego na najbliższe dwa lata, z 3,3 do 3 proc. w 2015 roku oraz z 3,5 do 3,3 proc. w 2016 roku. Gospodarka USA nie może w pojedynkę służyć za motor ożywienia gospodarczego - podkreślono w raporcie.