• Informacje na temat:

  bańka spekulacyjna na złocie

Artykuły na temat: bańka spekulacyjna na złocie
 • W obawie przed bańką spekulacyjną indyjski rząd i sektor bankowy piętrzą ograniczenia w handlu kryptowalutami. Jednak młodzi Hindusi wciąż wierzą w nowy pieniądz i znajdują kolejne sposoby na zastosowanie kryptowalut, które wydają się im nowym złotem.

 • Bitcoin lepszy niż złoto?

  Bitcoin, jeszcze niedawno waluta komputerowych maniaków, właśnie przekroczył granicę 7000 USD. I nic nie wskazuje na to, że to jest szczyt jego możliwości. Zdaniem wielu ekspertów, coraz więcej sygnałów wskazuje, że rynek kryptowalut charakteryzuje się wieloma syndromami, pompowania bańki spekulacyjnej.

 • Złoto świeci coraz mocniej...

  Popyt na złoto stymulowany przez banki centralne i przemysł jest coraz większy. Konkurencja ze strony kryptowalut niemalże przestała istnieć. Jeśli w tym roku siłą rozpędu kurs przebije wyraźnie poziom 1380 dol. za uncję, złoto powróci na tron.

 • Sentyment rynkowy pozostaje słaby przy uwadze skupionej wokół ryzyk geopolitycznych. Do Syrii i Francji dochodzi Korea Północna. Żaden z czynników nie wywołuje silniejszej reakcji, gdyż zmienność słabnie przed przerwą świąteczną, ale z drugiej strony brak impulsów ekonomicznych pozostawia pole do zagospodarowania przez kapitał spekulacyjny.

 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • 85 lat temu zawalił się świat finansów

  Choć między Wielkim Kryzysem a tym, z którym borykamy się od 2008 r., jest wiele różnic, to oba poprzedził okres gospodarczego optymizmu i przekonanie, że istnieje magiczny sposób pomnożenia bogactwa. W piątek mija 85. rocznica krachu na Wall Street, który zapoczątkował jedną z największych katastrof gospodarczych nowożytnego świata.

 • Dlaczego Polak chce koniecznie mieć mieszkanie na własność?

  Tegoroczna edycja "Finansowego Barometru ING" pokazuje, że Polacy najczęściej spośród obywateli trzynastu badanych krajów marzą o posiadaniu mieszkania na własność.

 • Wzrosty na rynkach surowcowych

  Podobnie jak inne klasy aktywów, sektor surowców odnotował zdecydowane zyski w pierwszym kwartale 2019 r. - zwracają uwagę analitycy. - Wynoszący niemal 7 proc. zysk na indeksie towarowym Bloomberg był największy od II kwartału 2016 r., kiedy to hossa we wszystkich trzech sektorach doprowadziła do dwucyfrowego wzrostu - wylicza Ole Hansen, szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank.

 • Drugi oddech surowców

  Od 2014 roku drugi kwartał zawsze różni się ogólnego trendu. Mogliśmy to zaobserwować także i w tym roku, gdy notowania ropy naftowej silnie wzrosły, wspierając także ceny innych surowców. Od 2014 roku jedynym kwartałem, w którym surowce notowały istotne zyski, był drugi kwartał. Nie inaczej miało miejsce w tym roku - po raz trzeci z rzędu indeks surowcowy Bloomberga silnie wzrósł, oddalając się od najniższych poziomów od 17 lat osiągniętych w styczniu.