• Informacje na temat:

  bańka spekulacyjna na złocie

Artykuły na temat: bańka spekulacyjna na złocie
 • W obawie przed bańką spekulacyjną indyjski rząd i sektor bankowy piętrzą ograniczenia w handlu kryptowalutami. Jednak młodzi Hindusi wciąż wierzą w nowy pieniądz i znajdują kolejne sposoby na zastosowanie kryptowalut, które wydają się im nowym złotem.

 • Bitcoin lepszy niż złoto?

  Bitcoin, jeszcze niedawno waluta komputerowych maniaków, właśnie przekroczył granicę 7000 USD. I nic nie wskazuje na to, że to jest szczyt jego możliwości. Zdaniem wielu ekspertów, coraz więcej sygnałów wskazuje, że rynek kryptowalut charakteryzuje się wieloma syndromami, pompowania bańki spekulacyjnej.

 • Sentyment rynkowy pozostaje słaby przy uwadze skupionej wokół ryzyk geopolitycznych. Do Syrii i Francji dochodzi Korea Północna. Żaden z czynników nie wywołuje silniejszej reakcji, gdyż zmienność słabnie przed przerwą świąteczną, ale z drugiej strony brak impulsów ekonomicznych pozostawia pole do zagospodarowania przez kapitał spekulacyjny.

 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • 85 lat temu zawalił się świat finansów

  Choć między Wielkim Kryzysem a tym, z którym borykamy się od 2008 r., jest wiele różnic, to oba poprzedził okres gospodarczego optymizmu i przekonanie, że istnieje magiczny sposób pomnożenia bogactwa. W piątek mija 85. rocznica krachu na Wall Street, który zapoczątkował jedną z największych katastrof gospodarczych nowożytnego świata.

 • Dlaczego Polak chce koniecznie mieć mieszkanie na własność?

  Tegoroczna edycja "Finansowego Barometru ING" pokazuje, że Polacy najczęściej spośród obywateli trzynastu badanych krajów marzą o posiadaniu mieszkania na własność.

 • Drugi oddech surowców

  Od 2014 roku drugi kwartał zawsze różni się ogólnego trendu. Mogliśmy to zaobserwować także i w tym roku, gdy notowania ropy naftowej silnie wzrosły, wspierając także ceny innych surowców. Od 2014 roku jedynym kwartałem, w którym surowce notowały istotne zyski, był drugi kwartał. Nie inaczej miało miejsce w tym roku - po raz trzeci z rzędu indeks surowcowy Bloomberga silnie wzrósł, oddalając się od najniższych poziomów od 17 lat osiągniętych w styczniu.

 • Surowce: Obawy o skutki El Nino

  Ostatni rajd na rynku metali szlachetnych został wstrzymany po tym, jak amerykańska Rezerwa Federalna zaskoczyła wszystkich i podtrzymała możliwość podwyżki stóp w grudniu tego roku. Analitycy rynków surowcowych obawiają się obecnie o produkty rolne i efekt zjawiska pogodowego El Nino.

 • Cena była zawyżona, wygórowana i było wiadomo, że spadnie

  - Pęka spekulacyjna bańka na złocie. Ostatnio przeceny tego kruszcu sięgnęły około 20 procent. Prawdopodobnie nie jest tylko chwilowa korekta ceny - uważa profesor Anna Zielińska Głębocka, członek Rady Polityki Pieniężnej.