• Informacje na temat:

  banki bez bik

Artykuły na temat: banki bez bik
 • Do Biura Informacji Kredytowej (BIK-u) trafiają informacje o wszystkich pożyczkach zaciągnietych w bankach oraz o tym, jak je spłacamy.

 • Dlaczego mimo regularnej spłaty rat warto sprawdzać swój BIK?

  Aż 90% danych zgromadzonych w bazie BIK wskazuje na terminowe regulowanie zobowiązań kredytowych przez Polaków. W przypadku 10% osób ich historie kredytowe nie przedstawiają rzetelnych kredytobiorców. Wszyscy aktywni kredytowo Polacy powinni znać "swój BIK".

 • ...! Obsługa klienta odbywa się wyłącznie w oddziale banku albo przez internet. Koszty upomnień w bankach są różne. Niektóre banki pobierają przykładowo 20–40 zł za jeden monit i nie może być ich więcej(...) o podpisanie weksla in blanco dla zabezpieczenia spłaty. Lepiej tego nie rób! Wyjaśniamy dlaczego. Kwota, jaka zostanie wypisana na wekslu, może obejmować nie tylko kapitał i odsetki, ale również wszelkie...

 • BIK: Lepiej włącz ochronę przed wyłudzeniem

  Tylko imię, nazwisko i numer PESEL wystarczyły oszustom, by wyłudzić kilkanaście kredytów w sumie na dziesiątki tysięcy złotych. Nic więcej się nie zgadzało: ani numer dowodu osobistego, ani adres zamieszkania.

 • Gdy staramy się o kredyt lub pożyczkę, bank sprawdza w Biurze Informacji Kredytowej, czy jesteśmy solidnym dłużnikiem. Do BIK wpływają informacje o naszych kredytach i o tym, czy spłacamy raty w terminie.

 • Porównujesz oferty kredytu w kilku bankach? Możesz nie otrzymać go wcale!

  Zapytanie o kredyt w banku wiąże się z wyciągnięciem z Biura Informacji Kredytowej (BIK) raportu na temat historii kredytowej klienta * Każde zapytanie zapisuje się w BIK-u, a duża ich liczba może w znaczny sposób obniżyć zdolność kredytową * Czysty raport może wtedy nie wystarczyć - warto budować zdolność kredytową np. dzięki braniu sprzętu na raty.

 • Utrata pracy dla osób, które zaciągnęły kredyt, oznacza duże kłopoty. Przed takim niebezpieczeństwem można się jednak zabezpieczyć.

 • BIK: Aż jedna piąta Polaków nie zawsze wie, w jakiej kondycji finansowej jest ich partner

  Badanie "Finanse w związkach", zrealizowane na zlecenie BIK ujawniło, że ponad jedna trzecia Polaków ukrywa wydatki przed swoim partnerem. Częściej zdarza się to kobietom (41 proc.) i osobom w wieku 25-34 lata (43 proc.). 12 proc. respondentów przyznało, że wzięło kredyt bez wiedzy swojej drugiej połówki.

 • Biuro Informacji Kredytowej to instytucja powołana przez banki oraz SKOK-i i tylko te podmioty korzystają z informacji tam zgromadzonych. Do BIK-u trafiają wszystkie podstawowe wiadomości o pożyczkach i kredytach – o tym jak są lub były spłacane.

 • W portalu BIK najszybciej zastrzeżesz utracony dowód osobisty

  Kradzież danych osobowych to realne zagrożenie. W 2014 roku udaremniono aż 8814 prób wyłudzeń kredytów o łącznej wartości 400 mln zł * . Oszuści często posługują się skradzionymi dowodami osobistymi, dlatego utracony dokument trzeba jak najszybciej wyłączyć z obiegu. W tym celu warto skorzystać z usługi zastrzegania dokumentów online, realizowanej od niedawna na portalu Biura Informacji Kredytowej.