• Informacje na temat:

  banki inwestycyjne w polsce

Artykuły na temat: banki inwestycyjne w polsce
 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  ...- Centra usług wspólnych są bardziej atrakcyjne niż kurczące się banki detaliczne. Shared service centres rosną bardzo szybko. Przez ostatnich kilka lat ten wzrost wynosi ok. 20 tys. etatów rocznie(...) stowarzyszenia ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) wynika, że w Polsce działa 1078 centrów usług wspólnych, które łącznie zatrudniają ok. 244 tys. pracowników. Tylko w ciągu ostatniego roku wzrost...

 • Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczy 650 mln euro na dofinansowanie modernizacji i odnowienie ok. 1150 km linii kolejowych w Polsce - poinformował w czwartek resort finansów. Wartość inwestycji to 1,3 mld euro.

 • Amerykańscy giganci będą szukać specjalistów w Polsce

  ...​Centra usług w Polsce obsługujące klientów zagranicznych chcą specjalizować się w coraz bardziej złożonych projektach, wymagających wysokich kwalifikacji i wiążących się z wysokim ryzykiem biznesowym. Jedną z barier na drodze do rosnącego zaawansowania świadczonych usług są jednak przepisy prawne, np. zakaz sprawdzania przeszłości kryminalnej i kredytowej zatrudnianych pracowników.

 • PZU liczy na banki ze swojej grupy

  PZU w ciągu ostatnich trzech lat stał się grupą bankowo-ubezpieczeniową. Fakt posiadania udziałów w dwóch bankach ma dla ubezpieczyciela strategiczne znaczenie. Banki będą mieć największy wkład we wzrost rentowności grupy, a równocześnie stwarzają nowe możliwości biznesowe.

 • Wolne zawody w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  Osoby wykonujące wolne zawody funkcjonują dziś w Polsce w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Stabilny wzrost gospodarczy napędzany konsumpcją prywatną oznacza, że przedsiębiorcom łatwiej jest prowadzić działalność, nawet w środowisku mocnej konkurencji.

 • Banki źle dbają o zamożnych klientów

  Wzrost dochodów Polaków powoduje, że banki wprowadzają zmiany w ofertach dla klientów zamożnych. Jednak większość banków korzysta z nieodpowiednich wzorców, tracąc możliwość właściwego odpowiadania na potrzeby tej grupy.

 • Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje siedem lat rozwoju w Polsce

  ...siedmiu lat obecności Polsce.

 • Banki mają pod górkę

  Zyski sektora bankowego w 2018 r. poszły w górę o ok. 11 proc. rok do roku. Banki giełdowe zarobiły o ok. 18 proc. więcej, niż w 2017 roku. Jednak rok bieżący będzie dla nich dużo trudniejszy, głównie przez nadciągające z Niemiec spowolnienie gospodarcze. Banki mają jednak bowiem "tajną broń",mogą na dość długi czas obniżyć oprocentowanie.

 • ​Luxoft przekroczył poziom tysiąca pracowników w Polsce i zatrudni kolejnych

  Międzynarodowa korporacja Luxoft zajmująca się outsorcingiem IT przekroczyła poziom tysiąca pracowników zatrudnionych w Polsce. W tym roku planowane jest przyjęcie kilkuset osób w biurach firmy w Krakowie i Wrocławiu.

 • Idą podwyżki w sektorze bankowym?

  Zysk netto sektora bankowego w styczniu 2017 roku wyniósł 817 mln zł, czyli spadł 29,1 proc. rdr - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski. Pengab, czyli wskaźnik koniunktury bankowej, wzrósł w lutym wobec stycznia o 3,2 punktu, do poziomu 23,2 punktu. Zdaniem analityków sektor by podnieść wyniki szykuje się na podwyżki.