• Informacje na temat:

  banki polska

Artykuły na temat: banki polska
 • Po ubiegłorocznym wzroście kursu franka szwajcarskiego banki zostały zobowiązane do podjęcia pewnych działań, by pomóc osobom, które mają kredyty w tej walucie. Jednym ze sposobów na obniżenie wysokich rat jest stosowanie ujemnej stawki LIBOR. Jednak nie wszystkie banki tak robią.

 • Nie ma żadnego ryzyka związanego z upadłością banków w Polsce - resort finansów

  - Nie ma żadnego ryzyka związanego z upadłością banków w Polsce - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Leszek Skiba. Zapewnił ponadto, że instrumenty nadzoru nad sektorem finansowym funkcjonują dobrze.

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  ...- Centra usług wspólnych są bardziej atrakcyjne niż kurczące się banki detaliczne. Shared service centres rosną bardzo szybko. Przez ostatnich kilka lat ten wzrost wynosi ok. 20 tys. etatów rocznie(...) zagranicznych inwestorów. Jest wśród nich 80 firm z prestiżowej listy amerykańskiego magazynu Fortune Global 500. Jak zauważa Richard Piskorz, korzyści takiego rozwiązania dostrzegają też banki, które...

 • W 10. edycji rankingu BCG 50 najbardziej innowacyjnych firm świata tradycyjnie nie ma polskiej spółki - pisze "Puls Biznesu".

 • ​Ile zarabiają prezesi banków w Polsce? Ranking wynagrodzeń

  ...zarządu były tam w dodatku niemal dwukrotnie wyższe od wypracowanego zysku. Powodem jest niedawna fuzja Banku BGŻ z BNP Paribas Bank Polska. Zysk jest niższy ze względu na koszty integracji. Za to...

 • "Die Welt": Banki w Polsce w trybach polityki

  Jak pisze dziennik "Die Welt", zagraniczne banki działające w Polsce uważają, że wpadły w tryby walki o głosy wyborców.

 • ...pieniędzy mamy w portfelach. Czym się zajmuje? Oto tylko niektóre przykłady takich działań, które są ważne, dla każdego z nas. « NBP jest bankiem wszystkich banków. Banki komercyjne są bowiem(...). W praktyce zdarza się to bardzo rzadko, ponieważ banki w Polsce (z nielicznymi wyjątkami) nie mają problemów z płynnością. O bezpieczeństwo naszych pieniędzy dba też Komisja Nadzoru Finansowego...

 • Banki pod presją franka

  Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, a najlepsze wrażenie pozostawił segment małych spółek. Na początku tygodnia wyczuwało się pewną niepewność na rynku, ale od środowego południa sytuacja wyklarowała się na korzyść kupujących. Była to w głównej mierze zasługa akcji banków, szczególnie tych, które mają istotny udział kredytów hipotecznych udzielonych w czy też denominowanych we franku szwajcarskim.

 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  Ćwierć miliarda zarobili w 2017 r. menedżerowie giełdowego sektora finansowego. W poprzednich latach wynagrodzenia były mniejsze.

 • Polskie banki w obcych rękach

  - Banki w Polsce trzeba udomowić, by jak najwięcej z nich było kontrolowanych przez nasz kapitał - uważa Stefan Kawalec, były wiceminister finansów, na którego powołuje się "Gazeta Polska Codziennie".