• Informacje na temat:

  banki skoki

Artykuły na temat: banki skoki
 • ...zwrócić się w naszej sprawie do Centralnej informacji o rachunkach bankowych. Natomiast banki i SKOK-i, do których zwróci się z pytaniem Centralna informacja – mają obowiązek odpowiedzieć w ciągu(...) zależy od banku, w którym składa się wniosek o pozyskanie informacji o poszukiwanym koncie. Banki mają własne cenniki i same ustalają opłaty za pozyskanie tych informacji. Zazwyczaj są to kwoty od...

 • Ich waga jest różna, od szkody sięgającej 1,5 mld zł po kilkutysięczne wyłudzenia kredytów - powiedział w czwartek prokurator generalny Andrzej Seremet.

 • Kredyty i pożyczki. Korzystne zmiany w bankach

  Już od ponad miesiąca banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) nie mogą stosować bankowego tytułu egzekucyjnego – dzięki temu straciły szczególnie uprzywilejowaną pozycję, gdy mamy problem z terminową spłatą rat. To jednak nie koniec korzystnych dla kredytobiorców zmian w prawie.

 • Komisja śledcza zbada nieprawidłowości w działaniu SKOK-ów

  Podkomisja ds. SKOK-ów wnioskuje, by powołano komisję śledczą, która zbada ewentualne nieprawidłowości w działaniu systemu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

 • Technologia wciąż się rozwija, a z nią rynek usług, na przykład internetowych. Przez to wiele spraw można łatwiej i szybciej wykonać. Rewolucję technologiczną przeżywają także dostawcy usług płatniczych, jak banki lub SKOKi, którzy promują wśród klientów konta elektroniczne.

 • Banki chcą zmian w ochronie pieniędzy klientów SKOK-ów

  Ministerstwo Finansów otrzymało już pismo Związku Banków Polskich postulujące zmianę sposobu ochrony depozytów Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

 • Od ubiegłego roku jesteśmy lepiej chronieni w razie sporów z instytucjami finansowymi: bankami (także spółdzielczymi), SKOK-ami, firma- mi pożyczkowymi, ubezpieczycielami, towarzystwami emerytalnymi, funduszami inwestycyjnymi.

 • Skok na banki

  W otwartej bankowości chodzi o pieniądze. Przede wszystkim o te, które banki mogłyby stracić, gdyby odwróciły się plecami do zmian technologicznych. Ale chodzi także o te pieniądze, które banki dopiero mogłyby zarobić, oferując nowe usługi. I te, i te to potencjalny łup dla firm technologicznych, które marzą o sprowadzeniu banków do roli księgowych.

 • Wszystkie dane o zaciąganych pożyczkach i kredytach w bankach oraz SKOK-ach trafiają do Biura Informacji Kredytowej. Zapisywane są tam dane m.in. o wysokości zobowiązań kredytowych i terminowości spłaty rat. Tak tworzy się nasza historia kredytowa, którą sprawdzają banki, jeśli chcemy zaciągnąć kolejną pożyczkę. BIK podaje im ocenę scoringową – czyli punkty przedstawiające naszą wiarygodność...

 • Jakubiak: Przejmowanie SKOK-ów przez banki jest najbardziej korzystne

  - Nie można wykluczyć przejmowania kolejnych SKOK-ów przez banki, bo zaangażowanie banków w ich restrukturyzację powoduje najmniejsze koszty - mówi w wywiadzie przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak. Nie wyklucza też, że KNF może nie zatwierdzić tzw. zrzeszenia zintegrowanego banków spółdzielczych, jeśli te zdecydują się je stworzyć w zamiast tzw. IPS.