• Informacje na temat:

  banki spółdzielcze

Artykuły na temat: banki spółdzielcze
 • Kredyty i pożyczki. Korzystne zmiany w bankach

  Już od ponad miesiąca banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK-i) nie mogą stosować bankowego tytułu egzekucyjnego – dzięki temu straciły szczególnie uprzywilejowaną pozycję, gdy mamy problem z terminową spłatą rat. To jednak nie koniec korzystnych dla kredytobiorców zmian w prawie.

 • Powstaje trzecie zrzeszenie banków spółdzielczych

  Komisja Nadzoru Finansowego na wniosek 56 banków spółdzielczych zezwoliła na utworzenie zrzeszającego je banku: Polskiego Banku Apeksowego. Jednak odbyło się to przy nietypowym wyniku głosowania Komisji. Za udzieleniem zezwolenia było 2 głosy (A. Kaźmierczak i J. Wojtyła), natomiast sześciu członków Komisji wraz z przewodniczącym Markiem Chrzanowskim wstrzymało się od głosu.

 • Unijne przepisy zmienią zasady wynagrodzeń w bankach. Mogą być jednak problematyczne dla małych bank

  ...r. Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali. Natomiast małe banki, np. spółdzielcze, mogą mieć z tym problem.

 • KNF ułatwia życie bankom spółdzielczym

  Blisko 200 banków spółdzielczych, uczestników Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB (IPS-SGB), będzie zwolnionych z konieczności indywidualnego spełniania jednego z minimalnych wskaźników płynności - postanowiła Komisja Nadzoru Finansowego. Ma to umożliwić bankom efektywne zarządzanie płynnością, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

 • Wszystkie banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe czy inne firmy działające na rynku finansowym, zwane potocznie parabankami, muszą bardzo precyzyjnie informować, ile będzie kosztowało udostępnienie gotówki. Zobowiązuje je do tego ustawa o kredycie konsumenckim.

 • KNF potwierdza - możemy zmuszać banki spółdzielcze do fuzji

  Oficjalnie potwierdzono, że w stosunku do małych banków spółdzielczych mogą być zastosowane przepisy wprowadzone niedawnymi poprawkami w ustawie o BFG i nadzorze nad rynkiem finansowym. .

 • Pensja prezesa banku ma być uzależniona od tego, ile zarabiają jego szeregowi pracownicy

  Zarobki prezesów działających w Polsce banków muszą zostać ograniczone. Komisja Nadzoru Finansowego wezwała banki, by wprowadziły maksymalną granicę wynagrodzeń swoich szefów. Pensja prezesa ma być uzależniona od tego, ile zarabiają jego szeregowi pracownicy - ustalił dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda.

 • Sektor banków spółdzielczych jest stabilny, a sytuacja SKOK-ów pozostaje trudna - napisano w grudniowym "Raporcie o stabilności systemu finansowego" przygotowanym przez NBP.

 • Gdy w połowie sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła zarząd komisaryczny w Spółdzielczym Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, pod jego placówkami...

 • Andrzej Jakubiak: Banki spółdzielcze w dobrej sytuacji finansowej

  Kłopoty banku spółdzielczego z Wołomina nie oznaczają, że cała branża potrzebuje działań naprawczych - przekonuje Andrzej Jakubiak, szef Komisji Nadzoru Finansowego.