• Informacje na temat:

  banki szwajcarii

Artykuły na temat: banki szwajcarii
 • Praca w Szwajcarii szansą dla Polaków

  Otwarcie rynku pracy w Szwajcarii jest szansą dla Polaków dla znalezienie dobrych, dobrze płatnych stanowisk. Masowej emigracji zarobkowej, ze względu na specyfikę tego państwa, jednak nie będzie. Eksperci dyskutowali w Polskim Radiu 24 o tym, czy w kraju zegarków i banków warto szukać zatrudnienia.

 • Bank centralny Szwajcarii wprowadził ujemne stopy procentowe

  Bank centralny Szwajcarii (SNB) niespodziewanie wprowadził ujemne stopy procentowe - podał bank w komunikacie. To ważne dla Polaków - kredyty we franku ma 700 tysięcy rodzin w naszym kraju.

 • Jesteśmy jednym z niewie lu krajów, w których działają przelewy natychmiastowe. Oprócz Polski taką ofertę mają tylko banki w Wielkiej...

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • ​Luxoft zatrudni kilkuset programistów w Gdańsku

  Luxoft, jeden z czołowych globalnych dostawców usług IT (siedziba w kantonie Zug w Szwajcarii, notowany na NYSE) ogłosił otwarcie swego biura w Gdańsku, w którym do marca 2017 r. planuje zatrudnić kilkuset programistów. Biuro ma realizować przede wszystkim projekty na rzecz globalnych instytucji finansowych.

 • Straty banków po decyzji SNB wyniosą miliardy

  Zdaniem analityków, straty banków z powodu decyzji Narodowego Banku Szwajcarii (SNB) po zniesieniu limitu kursy franka szwajcarskiego wobec euro wyniosą miliardy.

 • ...rozwiązań, na które zgodziły się banki udzielające kredytów we frankach. W najbliższym czasie mają m.in.: uwzględnić ujemną stawkę LIBOR (LIBOR to obok marży banku część oprocentowania kredytu(...)}}--> Niektóre banki już wprowadziły te zmiany. Jedną z nich jest obniżenie spreadu. Spread to różnica w kursie kupna i sprzedaży danej waluty. Gdy raty kredytu walutowego spłacamy w złotówkach, bank...

 • Banki zaczynają obniżać spread na franku szwajcarskim o ponad połowę

  Banki, które udzielały kredytów we frankach szwajcarskich, zaczynają uwzględniać ujemne stopy procentowe w Szwajcarii - poinformowały banki w komunikacie.

 • Nieracjonalny strach przed napływem imigrantów

  ...renegocjować dwustronne porozumienie z Unią Europejską dotyczące swobodnego przepływu osób albo je anulować. Wierzchołek góry lodowej Reakcja Unii Europejskiej na referendum w Szwajcarii była(...) swobodnego przepływu osób. Nierozważna odpowiedź Unii Europejskiej na głosowanie w Szwajcarii pokazuje, że europejscy politycy nie są świadomi konsekwencji referendum, które tak naprawdę odzwierciedla...

 • Reuters: Szwajcarskie banki chcą doradzać Rosji przy prywatyzacji

  Szwajcarskie banki UBS i Credit Suisse są zainteresowane doradzaniem rosyjskiemu rządowi w sprawie kilku projektów prywatyzacyjnych, o ile nie naruszy to nałożonych na Rosję sankcji - pisze we wtorek Reuters z Moskwy, powołując się na "trzy źródła bankowe".