• Informacje na temat:

  banki w polsce

Artykuły na temat: banki w polsce
 • .... W praktyce zdarza się to bardzo rzadko, ponieważ banki w Polsce (z nielicznymi wyjątkami) nie mają problemów z płynnością. O bezpieczeństwo naszych pieniędzy dba też Komisja Nadzoru Finansowego(...) pieniędzy mamy w portfelach. Czym się zajmuje? Oto tylko niektóre przykłady takich działań, które są ważne, dla każdego z nas. « NBP jest bankiem wszystkich banków. Banki komercyjne są bowiem...

 • Mobilne przewagi banków

  Liczba klientów indywidualnych, mających podpisaną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej, przekroczyła w Polsce na koniec 2015 r. 30,3 mln. Już chyba mało kto wyobraża sobie działalność banków bez stron internetowych i istniejących na nich serwisów.

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  ...- Centra usług wspólnych są bardziej atrakcyjne niż kurczące się banki detaliczne. Shared service centres rosną bardzo szybko. Przez ostatnich kilka lat ten wzrost wynosi ok. 20 tys. etatów rocznie(...) stowarzyszenia ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) wynika, że w Polsce działa 1078 centrów usług wspólnych, które łącznie zatrudniają ok. 244 tys. pracowników. Tylko w ciągu ostatniego roku wzrost...

 • Nie ma żadnego ryzyka związanego z upadłością banków w Polsce - resort finansów

  - Nie ma żadnego ryzyka związanego z upadłością banków w Polsce - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Leszek Skiba. Zapewnił ponadto, że instrumenty nadzoru nad sektorem finansowym funkcjonują dobrze.

 • ​Ile zarabiają prezesi banków w Polsce? Ranking wynagrodzeń

  ...giełdowych banków zarobiło w ub.r. brutto co najmniej milion złotych. Najdroższym zarządem banku w Polsce było w ub.r. kierownictwo Pekao. Wynagrodzenia członków zarządu - jeśli policzyć nie tylko...

 • Konsolidacja polskich banków

  Mimo że konsolidacja sektora bankowego w Polsce trwa od kilkunastu lat, polskie banki czekają jeszcze zmiany własnościowe. W ocenie analityków, działające w Polsce banki podzielą rynek między siebie.

 • Po ubiegłorocznym wzroście kursu franka szwajcarskiego banki zostały zobowiązane do podjęcia pewnych działań, by pomóc osobom, które mają kredyty w tej walucie. Jednym ze sposobów na obniżenie wysokich rat jest stosowanie ujemnej stawki LIBOR. Jednak nie wszystkie banki tak robią.

 • Banki doceniają klasę średnią

  Polskie społeczeństwo się bogaci. Rośnie liczba osób, które możemy określić jako klasę średnią, czyli filar gospodarki każdego wysoko rozwiniętego kraju. Dla banków grupa zamożnych Polaków, tzw. klientów premium, czyli takich, których zarobki plasują się powyżej średniej, staje się coraz bardziej istotna. Zaczynają doceniać tego atrakcyjnego klienta. Jeśli należysz do tej grupy, warto sprawdzić, co możesz zyskać.

 • Banki znów dobrze zarabiają

  Publikowane od dwóch tygodni wyniki kwartalne instytucji finansowych są co najmniej dobre. Bankierzy wracają do dobrych zarobków - nic dziwnego, skoro banki notują coraz większe zyski i poprawiają swoje roczne prognozy in plus. Również pośrednicy finansowi coraz częściej mówią o zyskach liczonych w miliardach złotych.

 • Koniec ratowania banków przez podatnika. Nowe przepisy uderzą w Polskę?

  Rządy nie chcą płacić za błędy bankowców, dlatego nakładają na banki nowe normy bezpieczeństwa. Mogą się one okazać kosztowne nie tylko dla największych międzynarodowych grup, lecz także dla banków w Polsce.