• Informacje na temat:

  banki w szwajcarii lista

Artykuły na temat: banki w szwajcarii lista
 • Polski fachowiec jest dla nich na wagę złota

  ...- W porównaniu do wcześniejszych lat banki zaostrzyły warunki przyznawania kredytów, co negatywnie odbija się na sektorze budowlanym - mówi Agnieszka Cybulska z biura pośrednictwa pracy Larex. Pod(...). Rozkopana Europa? U renomowanych pośredników nie brakuje propozycji m.in. z Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Kto myśli o przeprowadzce do Czech...

 • Tajemnica bankowa znika, a banki tracą autorytet

  Autonomia polskich banków znika w oczach, tak jak tajemnica bankowa, która wkrótce stanie się mitem w 61 państwach sygnatariuszach porozumienia OECD o automatycznej wymianie informacji o właścicielach kont bankowych. W opinii rządu i według ostatniego wyroku Sądu Najwyższego polski bank powinien się bezwzględnie dostosować, posłusznie wykonywać polecenia urzędników, a nie dyskutować. Sektor bankowy jest publicznie zaszczuwany i wbrew własnej woli dołącza do grona znienawidzonych w Polsce...

 • ...instytucji. Możesz też zapytać w swoim oddziale bankowym o to, czy należą do BFG, i poprosić o okazanie certyfikatu. Najczęściej wisi on na ścianie placówki – banki chwalą się, że są członkami Funduszu(...) o przestępstwie. Sprawdź, czy nie figuruje tam firma, której chcesz powierzyć swoje oszczędności. Na stronie Komisji znajdowały się m.in. ostrzeżenia przed parabankiem Amber Gold  na długo przed tym, nim okazało...

 • Afera z nieopodatkowanymi pieniędzmi w banku HSBC. Jest też polski wątek

  Do internetu trafiła lista klientów i stan kont szwajcarskiego oddziału banku HSBC. To lista osób, które ukrywają swoje dochody, często nielegalne, przed fiskusem. Ponad 106 tysięcy osób z 203 krajów ukryło tam ponad 100 miliardów dolarów. Na liście jest 512 Polaków, którzy w Szwajcarii schowali 865 milionów dolarów.

 • Związkowcy są dobrzy (w Niemczech)

  Z polskiej perspektywy to rzecz niewyobrażalna: kraj, w którym związki zawodowe są potęgą, relacje między pracownikami a firmami regulują układy zbiorowe, a mimo to silna i bogata gospodarka rozwija się z korzyścią dla obu stron. Czy Niemcy mają lepszych związkowców, czy mądrzejszych pracodawców?

 • CPI 2014. Skorumpowany świat: Swoją cegiełkę przykładają banki

  Na porządku dziennym korupcja jest według Transparency International przede wszystkim w gospodarkach wschodzących. Krytycznie TI postrzega przy tym rolę centrów finansowych takich jak Frankfurt, Londyn i Nowy Jork.

 • Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Ujmując rzecz możliwie lapidarnie w tzw. aferze Panam Papers nie chodzi o likwidację rajów podatkowych, ale o zmianę ich geograficznej dyslokacji. To kolejna odsłona wieloletniej batalii o nisko opodatkowany międzynarodowy kapitał. USA są dziś w praktyce największym rajem podatkowym na planecie. W ostatnim rankingu rajów podatkowych przygotowanym przez TJN są na trzecim miejscu za Szwajcaria i Hongkongiem. Jednak już za 1-2 lata mogą być na pierwszym miejscu.

 • Jak pomagać "frankowiczom"

  Na skutek piorunującego wzrostu kursu franka szwajcarskiego w połowie stycznia br. znacząco wzrosły raty i zadłużenie rzesz kredytobiorców. Na pomoc ruszyła Komisja Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Gospodarki, Związek Banków Polskich, a nawet Prezydent Komorowski.

 • Bitcoin lepszy niż złoto?

  Bitcoin, jeszcze niedawno waluta komputerowych maniaków, właśnie przekroczył granicę 7000 USD. I nic nie wskazuje na to, że to jest szczyt jego możliwości. Zdaniem wielu ekspertów, coraz więcej sygnałów wskazuje, że rynek kryptowalut charakteryzuje się wieloma syndromami, pompowania bańki spekulacyjnej.

 • Globalny rynek finansowy pozostaje obciążony asymetrią ryzyk, gdyż najwyraźniej w temacie wojen handlowych częściej sprawy mogą pójść gorzej niż lepiej. Jeszcze dziś USA mogą ogłosić nowe cła na chińskie towary, a Chiny odmawiają rozmów z "pistoletem przystawionym do głowy". Rynek akcji w Azji wrócił do spadków, ale na FX inwestorzy przyjęli postawę wyczekującą, ale nie zanosi się na podtrzymanie apetytu na ryzykowne aktywa.