• Informacje na temat:

  bankier akcje

Artykuły na temat: bankier akcje
 • Bankierzy wciąż rozdają sobie miliony, a świat patrzy bezradnie

  Świat bezradny wobec bankierów a próby ograniczania bajońskich zarobków szefów finansowych instytucji są podejmowane zbyt wolno. Rozdający sobie miliony szybciej podejmują decyzje.

 • Raport bieżący nr 22/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W związku z artykułem opublikowanym na portalu Bankier.pl Zarząd...

 • ...porady są bezpłatne. NA PORTALACH FINANSOWYCH Na portalach finansowych. Znajdziesz tam sporo informacji zazwyczaj podanych w przyjazny sposób. Takie portale to np. www.money.pl, www.bankier.pl(...), czyli nieco więcej niż dotąd (dotychczas było to 2,3% podstawy). Składki, które trafiają do Funduszy są przez nie inwestowane. Zgodnie z nową ustawą co najmniej 75% środków będzie inwestowana w akcje...

 • Spośród szeregu wczorajszych wystąpień bankierów centralnych rynek większą uwagę przykładał do tych popołudniowych przedstawicieli Fedu na czele oczywiście z Janet Yellen, podczas gdy nieoczekiwanie szef EBC mową inauguracyjną otwierającą spotkanie bankierów centralnych w portugalskiej Sintrze przykuł uwagę wszystkich.

 • Wkroczyliśmy w erę wywiadu gospodarczego

  ...dotyczy Nathana Rothschilda, londyńskiego bankiera, który jako pierwszy (za pomocą gołębia pocztowego) posiadł informację o klęsce Napoleona pod Waterloo w 1815 roku i w sposób zręczny potrafił ją...

 • Silny i utrzymany popyt na akcje na Wall Street w połączeniu ze wzrostem rentowności obligacji USA wlewa nowe siły w USD. Azja kontynuuje wzrosty indeksów, wróżąc powrót stabilności na rynki finansowe. Dziś mamy rewizję PKB z USA. Startuje sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.

 • Ile zarabia szef?

  Sławomir Sikora, szef Citi Handlowego, który zarobił w 2011 roku ponad 3,8 mln zł (o 2,5 proc. mniej niż rok wcześniej). Sikora już tradycyjnie jest w czołówce najlepiej zarabiających bankierów w Polsce(...).), a najbardziej popularną formą wciąż pozostają opcje menedżerskie (najczęściej na akcje nowej emisji), które są stosowane w ok. 80 proc. Tego typu zachęt. To szczególnie mile widziana forma premii w czasie...

 • Rynek akcyjny dostał kubłem zimnej wody po odnotowaniu ostatnich wzrostów, a w przypadku indeksów w Stanach Zjednoczonych nowych historycznych maksimów. Usłyszeliśmy ciekawe stwierdzenia od dwóch ważnych bankierów w Stanach Zjednoczonych. Rosnące prawdopodobieństwo podwyżek, niepewność na ropie prowadzą dzisiaj do wyprzedaży na rynkach akcyjnych.

 • Wypowiedzi bankierów centralnych nie miały większego przełożenia na nastroje rynkowe. Warto jednak zauważyć, że szef oddziału Fed w San Francisco Eric Williams uważa, że podwyżka stóp procentowych w tym roku jest wciąż możliwa.

 • Chyba powoli przyzwyczajamy się, że często na rynku złe "newsy" oznaczają dobre "newsy". Tak było wczoraj w przypadku odczytu indeksu Ifo w Niemczech, który zniżkował już kolejny raz z rzędu. Gdyby było tego mało, odczyt znalazł się znacznie poniżej rynkowego konsensusu, który i tak zapowiadał spadek.