• Informacje na temat:

  bankier inwestycyjny

Artykuły na temat: bankier inwestycyjny
 • Ciężka droga na Canary Wharf

  Mimo globalnego kryzysu londyńska bankowość inwestycyjna nie straciła wielkiej siły przyciągania młodych talentów. Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów z najlepszych uczelni Europy (i nie tylko) ślą swoje CV oraz listy motywacyjne do tzw. bulge brackets - najbardziej znanych banków inwestycyjnych na świecie.

 • Kiedyś bywało tak, że bankierzy centralni czynili wszystko, co w ich mocy, aby ograniczać zmienność na rynkach finansowych. Teraz wydaje się jednak, że zaczyna obowiązywać nowy paradygmat. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że przedstawiciele banków centralnych, celowo lub nie, sprzyjają podwyższonym wahaniom aktywów.

 • ...i rekrutując się na Spring Weeks, posiadają już szereg innych doświadczeń w branży, niektórzy nawet po kilka praktyk w prestiżowych butikach i funduszach inwestycyjnych, które zdobyli jeszcze w liceum(...) w to, co chcą robić w przyszłości i jak ciężko pracują, osiągając często imponujące sukcesy. Potencjalni bankierzy wybierani są spośród najbardziej utalentowanych i pracowitych osób, które zdążyły już...

 • Przemysław Schmidt, bankier inwestycyjny, menedżer oraz radca prawny, który podczas swojej 30-letniej kariery zawodowej zarządzał m.in. spółkami z branży medialnej oraz finansowej, został członkiem rady nadzorczej Cloud Technologies. To notowana na NewConnect spółka specjalizująca się w Big Data marketingu, data consultingu oraz monetyzacji danych.

 • Do inwestowania niewielkich kwot lokaty nie są odpowiednie. Banki bowiem z reguły wymagają wkładu minimum 500 zł. Można jednak spróbować lokować małe kwoty w funduszach inwestycyjnych (notowania znajdzie Pani w internecie, np. na www.bankier.pl). Bezpieczne do odkładania małych kwot są rachunki oszczędnościowe. Warto porównać oferty w różnych bankach.

 • Reuters: Societe Generale wystawiło na sprzedaż Eurobank

  Societe Generale wystawiło na sprzedaż Eurobank - poinformowała agencja Reuters, powołując się na dwóch anonimowych bankierów inwestycyjnych.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...-norweskie-i-szwedzkie-firmy-rozchwytuja-studentow-skandynawistyki 3. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zarobisz-w-miedzynarodowych-korporacjach-3098087.html...

 • Armenia - kaukaski tygrys z inwestycyjnym potencjałem

  Od 1991 roku Armenia ponownie jest niepodległa i od tego właśnie czasu można obserwować dynamiczny rozwój tego kraju, który dorobił się miana "kaukaskiego tygrysa". Tamtejszy potencjał zaczęły dostrzegać międzynarodowe korporacje. W 2012 roku na uruchomienie w Armenii odpowiednika Doliny Krzemowej zdecydował się Microsoft, otwierając Microsoft Innovation Center. Poza komputerowym gigantem na inwestycje w Armenii zdecydowały się także takie firmy jak Siemens, Coca-Cola, Carrefour, Pepsi, HSBC,...

 • ...porady są bezpłatne. NA PORTALACH FINANSOWYCH Na portalach finansowych. Znajdziesz tam sporo informacji zazwyczaj podanych w przyjazny sposób. Takie portale to np. www.money.pl, www.bankier.pl...

 • Wyjątkowo raport na temat sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych poznamy w drugi piątek miesiąca, niemniej w dalszym ciągu jest to czas przed kluczową decyzją Rezerwy Federalnej na temat wysokości stóp procentowych. Dzisiejszy raport może nie tylko dać zielone światło dla marcowej podwyżki, ale również dać podstawy do bardziej jastrzębiej retoryki ze strony amerykańskich bankierów.