• Informacje na temat:

  bankier waluty

Artykuły na temat: bankier waluty
 • Jak kantory internetowe dbają o bezpieczeństwo

  pewni, czy powierzone środki, niejednokrotnie stanowiące oszczędności naszego życia, są w dobrych rękach i wrócą do nas pod postacią wymienionej waluty. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając

 • Na forum bankierów centralnych organizowanym przez EBC w portugalskiej Sintrze panel otwiera dziś Mario Draghi, a po nim swoje wystąpienia będą mieli Benoit Coeure oraz Peter Praet z zarządu EBC. W godzinach popołudniowych natomiast kolejno zaplanowane są wystąpienia Patricka Harkera z Filadelfia Fed, Janet Yellen oraz Neela Kashkari z oddziału w Minneapolis.

 • Dziś w nocy niewielkiemu osłabieniu uległ dolar amerykański. Traci on obecnie do niemal wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Eurodolar wzrasta w okolice 1,2715. Polski złoty pozostaje stabilny. EUR/PLN znajduje się w okolicach 4,2250, z kolei USD/PLN odnotowuje kosmetyczny spadek do poziomu 3,32.

 • Wczorajszy indeks PMI dla przemysłu USA (za październik) usytuował się nieco poniżej prognoz (55,9 pkt wobec przewidywań na poziomie 56,2 pkt), ale z drugiej strony inny indeks, ISM (również opisujący stan przemysłu) podwyższył lot z 56,6 pkt do 59 pkt. To ważne, bo zakładano obniżkę do 56,2 pkt.

 • Waluty: Nadchodzi kryzys złotego?

  Spadki indeksów na nowojorskiej giełdzie nie pozostały obojętne złotemu, choć reakcja na wiadomości z Wall Street przesunęła się w czasie.

 • Waluty: To nie służy złotemu

  Analitycy walutowi twierdzą, że złoty w najbliższych dniach powinna pozostać w pobliżu poziomu 4,20 za euro. Widać parę instytucji zagranicznych, które złotego sprzedawały. Możliwe, że jest to kwestia niepewności politycznej, która nas czeka.

 • Kiedyś bywało tak, że bankierzy centralni czynili wszystko, co w ich mocy, aby ograniczać zmienność na rynkach finansowych. Teraz wydaje się jednak, że zaczyna obowiązywać nowy paradygmat. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że przedstawiciele banków centralnych, celowo lub nie, sprzyjają podwyższonym wahaniom aktywów.

 • Co będzie dziś istotne? Dwa tematy, o których powyżej stoi w tytule naszego raportu. Pojawi się sporo odczytów PMI dla przemysłu (finalnych za marzec). Znamy już np. dane z Chin. Wskaźnik liczony przez Markit wyniósł tam 49,7 pkt (poprzednio 48 pkt), a drugi, "rządowy" - uplasował się na poziomie 50,2 pkt (poprzednio 49 pkt).

 • Lira sponiewierana przez amerykańskie sankcje

  Fatalna passa tureckiej waluty nie ma końca. Problemy gospodarcze kraju pogłębia coraz ostrzejszy spór polityczny na linii Waszyngton - Ankara. Cierpi nie tylko lira, ale również inne lokalne aktywa. Na świecie tylko w Wenezueli podstawowy indeks giełdowy stracił w tym roku więcej niż w Turcji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Czy Bitcoin zastąpi złoto?

  Bitcoin w 2017 r. podrożał o kilkaset procent, a złoto o około 10 proc. Czy blask złota zgaśnie w cieniu rosnącej potęgi najpopularniejszej kryptowaluty świata? Czy to Bitcoin będzie największą nową "bezpieczną przystanią" dla kapitału?