• Informacje na temat:

  banknot 200 zł

Artykuły na temat: banknot 200 zł
 • Od 7 kwietnia 2014 Narodowy Bank Polski (NBP) stopniowo będzie wprowadzał banknoty z nowymi i zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Jest to pierwsza modernizacja banknotów serii „Władcy polscy”.

 • Barbara Jaroszek: Sprawdź, czy banknot jest prawdziwy

  Obecnie najwyższym nominałem w naszych portfelach jest banknot 200 zł, który od lutego jest wprowadzany ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami, takimi jak m.in. widoczny pod światło znak wodny uzupełniony o wartość nominalną, a po prawej stronie portretu - elementy szaty graficznej tworzące pod światło obraz korony w owalu.

 • Od 7 kwietnia 2014 r. Narodowy Bank Polski rozpoczął stopniowe wprowadzanie do obiegu banknotów z nowymi zabezpieczeniami. Zobacz, jak wyglądają pieniądze po zmianach i nie daj się oszukać.

 • Zmodernizowany banknot 200 zł w obiegu od 12 lutego

  12 lutego Narodowy Bank Polski zaczyna wprowadzać do obiegu banknoty 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Banknoty o niższych nominałach ze zmienionymi zabezpieczeniami pojawiają się w naszych portfelach od kwietnia 2014 r. Stanowią one już ponad 30 proc. wszystkich banknotów o nominałach 50 i 100 złotych i prawie 60 proc. niższych nominałów. NBP kończy już modernizację banknotów

 • Europejskie miasta, w których można liczyć na najwyższe pensje

  Lubisz w dniu wypłaty czuć w kieszeni gruby plik banknotów? Przeprowadź się do Szwajcarii. Właśnie tam znajdują się dwa miasta, w których można liczyć na najwyższe zarobki w Europie, o czym dowiadujemy się z opublikowanych w środę wyników najnowszego badania wysokości płac. Mieszkańcy Zurychu położonego w niemieckojęzycznej części kraju zarabiają średnio 22,60 dolara na godzinę po opodatkowaniu...

 • Kuriozalne fakty o banknotach

  Nowy, odporny na fałszerstwa banknot o nominale 50 euro jest średniakiem pod względem rozmiaru. Najmniejszy jak dotąd banknot był wielkości znaczka pocztowego. Inny nie mieścił się w kieszeni.

 • ..., że jest jedyną instytucją uprawnioną do wprowadzania do obiegu naszych pieniędzy. 12 lutego do obiegu został wprowadzony banknot 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Wcześniej (od kwietnia 2014 r.) ulepszono banknoty 10, 20, 50 oraz 100 zł. Wszystkie do tychczasowe banknoty, także 200-złotowe, pozostaną ważne bezterminowo. Zmodernizowane banknoty mają bardzo nowoczesne zabezpieczenia (m.in...

 • Od lutego świadczenie 500 plus będzie można dostać w jednym banknocie

  W lutym 2017 r. do obiegu trafi 50 mln sztuk nowego banknotu 500-złotowego. Będzie on nieco większy niż banknot 200-złotowy.

 • Od 12 lutego w obiegu unowocześniony banknot 200 zł. Sprawdź, co się zmieni

  Od 12 lutego br. w obiegu pojawi się zmodernizowany banknot 200-złotowy z jeszcze nowocześniejszymi zabezpieczeniami. Ile banknotów krąży w obiegu i ile z nich zostanie wymienionych w najbliższym czasie? - na te pytania odpowiadają eksperci banku centralnego.

 • NBP zaprezentował banknot 500 zł

  Narodowy Bank Polski zaprezentował wizerunek nowego banknotu obiegowego o nominale 500 złotych.