• Informacje na temat:

  banknoty euro

Artykuły na temat: banknoty euro
 • ...euro oczywiście też można płacić. Kupując dolary, warto zwrócić uwagę, by banknoty były wydrukowane po 1990 r., bo starsze mogą nie być honorowane. Z kolei do Tunezji, Turcji, Maroko, Bułgarii oraz Chorwacji najlepiej zabrać euro. Jeżeli przy wymianie walut będziemy korzystać z kantoru, sprawdźmy czy na tablicy z kursami jest informacja „No commission”. Gdy takiego napisu nie ma, zapytajmy...

 • Europejski Bank Centralny zaprezentował nowe banknoty 100 i 200 euro. Wejdą one do obiegu w 28 maja 2019 r. Banknoty mają zmienioną szatę graficzną oraz zmodernizowane zabezpieczenia. EBC zapewnia, że nowe banknoty będą trudniejsze do sfałszowania.

 • Jak powstają nowe banknoty 20 euro?

  Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego, zaprezentował we Frankfurcie nad Menem nowy banknot 20 euro. Pojawi się w obiegu 25 listopada 2015. To już trzeci banknot z serii "Europa", po nowych 5 i 10 euro. Nominały banknotów w tej serii pozostają niezmienione: 5, 10, 20, 50, 100, 200 oraz 500 euro i będą wprowadzane stopniowo przez kilka lat.

 • Nowe banknoty 50 euro od dziś w obiegu

  Najczęściej podrabiany banknot euro od dziś w nowej odsłonie. Według danych niemieckiego Bundesbanku 6 na 10 przypadków fałszerstw w zeszłym roku dotyczyło właśnie nominału 50 euro. Dlatego nowa szata banknotu ma zapewnić większe bezpieczeństwo.

 • Od dziś nowe banknoty w strefie euro

  Od wtorku, 23 września 2014 r., Europejski Bank Centralny rozpoczyna wprowadzanie do obiegu zmodernizowanych banknotów o nominale 10 euro. Mają one nowocześniejsze zabezpieczenia i łatwiej będzie można sprawdzić ich autentyczność. To już drugi modernizowany nominał. Banknoty 5 euro z serii "Europa" są stopniowo wprowadzane do obiegu gotówkowego od maja 2013 r.

 • NBP prezentuje nowe banknoty 200 zł

  Narodowy Bank Polski zaprezentował banknot o nominale 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami, który będzie wprowadzany do obiegu od lutego 2016 r. Banknoty o niższych nominałach zostały już zmodernizowane i od kwietnia 2014 r. pojawiają się sukcesywnie w naszych portfelach. Tym samym NBP kończy modernizację banknotów obiegowych i rozpoczyna prace nad banknotem o nominale 500 zł, który trafi

 • EBC przestanie emitować banknoty 500 euro

  Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił w środę, że od końca 2018 roku zaprzestanie emisji banknotów o najwyższym nominale, czyli 500 euro. Banknoty, które znajdują się w obiegu, zachowają ważność bezterminowo jako środek płatniczy w krajach strefy euro.

 • Wykres głównej pary walutowej testował dziś poziom 1,16 - tak więc był niżej nawet niż 13 lipca, kiedy udało mu się dotrzeć mniej więcej do 1,1610-15. Od wczoraj, gdy mieliśmy maksimum na 1,1745, amerykańska waluta sporo zarobiła. Z drugiej strony, po zaliczeniu dziennego dołka przyszło odbicie i popołudnie przechodzi w wieczór na poziomie 1,1645.

 • Polacy pokochali gotówkę. Rośnie zapotrzebowanie na monety i banknoty

  Niskie stopy procentowe, deflacja, być może obrót w szarej strefie - to prawdopodobne powody coraz większego zapotrzebowania na gotówkę. Jakich banknotów i monet potrzeba najbardziej?

 • Banknoty o nominałach 20 i 50 euro - najczęściej fałszowane

  Najczęściej fałszowane są banknoty o nominałach 20 i 50 euro, a wśród polskiej waluty prym wiodą nominały 50 i 100 zł - wynika z najnowszego raportu MSWiA dotyczącego stanu bezpieczeństwa w Polsce w 2015 r.